Член Центральної виборчої комісії України Жанна Усенко-Чорна вважає, що прийняті ВР зміни до закону про вибори Президента України підривають роботу виборчих комісій. Про це вона заявила в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у.
«Безумовно, нічого позитивного у тому, що був прийнятий такий закон, особисто я не бачу. Це тому, що факт руйнування принципу роботи колегіального органу є таким чинником, який створює хаос, породжує невизначеність», - зазначила член ЦВК.
На її думку, навряд чи це сприятиме роботі всіх виборчих комісій, окрім ЦВК.
«Те, що вилучена ч. 4, ст.28 і прибраний фундамент, на якому взагалі може працювати будь-який колегіальний орган, як на мене, руйнує виборчий процес, бо скільки б членів комісії не зібралося б, вони зможуть претендувати на статус комісії у цілому. Так ми можемо мати і дві комісії. Це такий чинник, який просто підриває всяку логіку у роботі виборчих комісій», - підсумувала Жанна Усенко-Чорна .
Як повідомляв ForUm, 3 лютого парламент прийняв у цілому Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України». За ухвалення цього документа проголосували 233 народних депутати із 243, зареєстрованих у сесійному залі: 172 депутати від фракції Партії регіонів, один – від БЮТ, 29 – від НУ-НС, 27 – від КПУ і 4 – позафракційні.
У тексті законопроекту вилучена із чинного закону норма про те, що засідання виборчої комісії є повноважним при участі у ньому не менше 2/3 складу комісії.
У разі бездіяльності виборчої комісії вищого рівня надається право ухвалювати рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня. У день голосування такі питання розглядаються комісією вищого рівня невідкладно.
Також затверджується норма про те, що «рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії ухвалюється одночасно з рішенням про включення до складу виборчкому іншого «члена комісії, який призначається комісією вищого рівня з подання голови відповідної ради» (раніше норма припускала - «іншого представника від того ж кандидата».
Крім того, умовою для дострокового припинення повноважень члена окружної або дільничної виборчої комісії (ст. 30 закону) є також «нез'явлення на засідання виборчої комісії у день голосування».
Стаття 85 доповнена пунктом, згідно з яким у разі, якщо кандидат на пост Президента України не використав можливості подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної окружної виборчої комісії вчасно, ЦВК формує склад окружкому у кількості 14 чоловік (по сім осіб від кожного кандидата) за поданням голови обласної ради.
Якщо кандидат у Президенти не використав можливості подати встановлену кількість кандидатур до складу дільничної виборчої комісії вчасно, окружком формує склад дільничної виборчої комісії у кількості 16 чоловік (по 8 осіб від кожного кандидата) за поданням голови відповідної міської, районної, районної у місті ради.
Таким же чином формуються виборчі комісії у разі, якщо кількість запропонованих до складу відповідних виборчих комісій кандидатур менша, ніж встановлено у законі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом