Віце-президент Атлантичної ради, колишній керівник Відділу європейської політики в Раді національної безпеки адміністрації Джорджа Буша Демон Вілсон вважає маловірогідним позаблоковий статус для України.
«Позаблоковість, мабуть, маловірогідна можливість для України. Що таке нейтралітет? Це сьогодні щось нереальне, якщо говорити в абсолютному вимірюванні. Я не думаю, що нейтралітет це дійсно варіант для України», - сказав американський експерт.
Вілсон зазначив, що він би обережніше поставився до можливостей пошуку якихось альтернативних моделей української безпеки. На його думку, такі альтернативи могли б стати на шляху прагнення України ще більше інтегруватися з Європою.
Вілсон вважає, що найкращий спосіб гарантування більшої безпеки Україні - це співпраця з НАТО, проведення внутрішніх реформ, боротьба з корупцією, посилення зв'язків з Європейським Союзом, який грає важливу роль у зміцненні європейської безпеки. «Краще залишатися на тому шляху, який свого часу пройшли інші європейські держави», - вважає він. Вілсон переконаний у важливості розробити логічну послідовну стратегію, яка б дозволила Україні рухатися в певному напрямі, повідомляє «УНІАН».
У свою чергу, віце-президент і старший науковий співробітник «Центру за американський прогрес» Семюель Чарап зазначив, що Будапештський меморандум щодо гарантій безпеки Україні «не здається непрацездатним». Він нагадав, що і американський, і російський президенти підкреслили своє бажання дотримуватися принципів, закладених у цьому меморандумі.
Як раніше писав ForUm, 31 січня державний секретар Сполучених Штатів Америки Хіларі Клінтон заявила, що Україну ніхто не примушує вступати в НАТО.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом