Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко запевняє, що дефіцит бюджету минулого 2009 року не перевищив планові 2,97%. Про це вона заявила в п'ятницю увечері на телеканалі «Інтер».
Тимошенко спростувала інформацію, що дефіцит бюджету 2009 року перевищує 100 млрд. грн. «Ці цифри не відповідають дійсності», - сказала вона.
Прем'єр-міністр також порадила всім охочим ознайомитися з відповідними даними на сайті Міністерства фінансів.
Глава уряду зазначила, що законом про бюджет на 2009 рік встановлений дефіцит 2,97%. «Ми сьогодні закінчили рік, не перевищуючи цей дефіцит бюджету. Ми строго йдемо в параметрах бюджету», – сказала Тимошенко.
Вона також додала, що вся інформація про перевищення показника запланованого дефіциту бюджету є «рекламною передвиборною програмою Януковича».
Тимошенко запевнила, що максимум через півроку Україна вийде з економічної кризи. «Я думаю, три-чотири місяці, максимум півроку, і країна вийде саме на той шлях, який і називатиметься економічним становленням», - сказала Тимошенко.
Глава уряду підкреслила, що сьогодні уряд і вона, як кандидат у президенти, дивляться в майбутнє досить упевнено. За словами Тимошенко, важко переживати кризу, але можливо. «Кризи не тривають довічно. Вони завжди мають початок і мають кінець», - сказала Тимошенко. При цьому вона виразила переконання, що Україна пройшла кризу, не зруйнувавши фінансову стабільність країни. Глава уряду також виразила переконання, що криза - це лихо, на якому не варто будувати рейтинги.
Прем'єр-міністр запевнила, що не допустить підвищення пенсійного віку для громадян України, відповідаючи на запитання ведучого, чому, незважаючи на неодноразові поради, ігнорує цю можливість як антикризовий захід.
«Я ніколи, поки перебуваю при владі або опозиції, таких дій по відношенню до людей не допущу», - сказала Тимошенко.
Вона зазначила, що потрібно спочатку підняти рівень життя людей, рівень системи охорони здоров'я, прожитковий мінімум, а потім робити такі «жахливі кроки».
При цьому прем'єр зазначила, що ті, хто виступає з такими пропозиціями, не мають «серця, або розуму, або мінімальних знань, як живуть сьогодні українці». Тимошенко також додала, що середня тривалість життя як жінок, так і чоловіків сьогодні в Україні складає 66-67 років. «А це означає, що тоді в країні, де за 18 років не побудована система охорони здоров'я, нормальна екологічна система, ввести такий пенсійний вік – це означає, що багато людей до своєї пенсії не доживатимуть», - підкреслила прем'єр-міністр.
За матеріалами «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом