Сьогодні Міжнародний день митника. Нині його святкують понад 800 тисяч людей – така загальна чисельність митників у всьому світі. Наразі Всесвітня митна організація об'єднує 162 держави. Крім цього, сьогодні в Австралії відзначається День Австралії, в Індії – День республіки, в Кувейті – День звільнення, в Домініканській республіці – День Дуарте, в Болгарії – День Святого Єлизара – їсти не можна до першої зірки, в Греції – День «ситого черева» – варто ні в чому собі не відмовляти.

Цього дня в 1934 році в Москві відкрився XVII з'їзд ВКП(б) (до 10 лютого). На з'їзді буде офіційно проголошена перемога генеральної лінії партії в побудові соціалізму, а сам він ввійде в історію під назвою «з'їзд переможців». Пройде менше десяти місяців - і почнеться боротьба зі всілякими ворогами, шпигунами, шкідниками і т.д., де ціною буде життя людей, а з'їзд вже в наші дні отримає назву з'їзду розстріляних. (З 1966 учасників з'їзду буде знищено 1108. 70 відсотків членів і кандидатів ЦК, обраних XVII з'їздом, були оголошені ворогами партії і народу. З 139 членів і кандидатів в члени ЦК загублені 98.

Сталін до цього часу настільки піднісся над партією і над народом, що він вже абсолютно не зважав ні на Центральний Комітет, ні партію. Якщо до XVII з'їзду він ще визнавав думку колективу, то після повного політичного розгрому троцкістів, знов’ївців, бухаринців, коли в результаті цієї боротьби і перемог соціалізму було досягнуте об'єднання партії, об'єднання народу, Сталін все більше і більше перестав зважати на членів ЦК партії і навіть членів Політбюро. Сталін вважав, що він може тепер сам вершити всі справи, а інші потрібні йому як статисти, всіх інших він тримав в такому становищі, що вони повинні були тільки слухати і вихваляти його.

Після вбивства С.М. Кірова почалися масові репресії і грубі порушення соціалістичної законності. Ввечері 1 грудня 1934 року за ініціативою Сталіна (без рішення Політбюро - це було оформлено допитом тільки через 2 дні) була підписана секретарем Президії ЦВК Енукідзе наступна постанова. "Слідчій владі - вести справи обвинувачених у підготовці або скоєнні терористичних актів прискореними темпами; Судовим органам - не затримувати виконання вироків про вищу міру покарання через клопотання злочинців цієї категорії про помилування, оскільки Президія ЦВК Союзу РСР не вважає за можливе приймати подібні клопотання до розгляду; Органам Наркомавнусправи - приводити у виконання вироки про вищу міру покарання стосовно злочинців названих вище категорій негайно після ухвалення судових вироків".

Ця постанова послужила підставою для масових порушень законності. В багатьох фальсифікованих слідчих справах обвинуваченим приписувалася "підготовка" терористичних актів, і це позбавляло обвинувачених будь-якої можливості перевірки їх справ навіть тоді, коли вони на суді відмовлялися від вимушених своїх "визнань" і переконливо спростовували пред'явлені їм звинувачення.

Православні іменинники: Єлизар, Єрмил, Ксенофонт, Лариса, Марія, Петро, Федора, Яків.

Католицькі іменинники: Павлина, Полікарп, Тимофій.

Цього дня:

1500 Іспанський мореплавець Вінсент Янес Пінсон відкриває Бразилію.

1525 Виготовлена перша друкарська карта Русі.

1732 З Москви до Петербургу перебирається двір імператриці Анни Іоанновни.

1788 У Ботанічну затоку Нового Південного Уельсу прибуває експедиція під командуванням капітана Артура Філліпа, що доставила перших англійських переселенців до Австралії. Це - приблизно 750 засланців і понад 300 військових та урядовців майбутньої колонії. Тоді ж засновано місто Сідней, назване так на ім'я англійського міністра внутрішніх справ лорда Сидні.

1797 Росія, Австрія і Пруссія підписують Петербурзьку конвенцію про розділ Польщі (третього в історії цієї країни).

1871 У Росії дозволено допускати жінок на державну службу

1875 Американець Джордж Грін запатентував бормашину, яка працювала від електричних батарей.

1904 Пожежа знищує Національну бібліотеку в Туріні. У вогні гинуть декілька сотень манускриптів.

1950 Проголошується Республіка Індія, що була протягом 200 років колонією Англії.

1997 Вибори президента Чечні. Набравши 65 % голосів, перемагає Аслан Масхадов.

2000 Обмін грамотами про ратифікацію Договору про створення Союзної держави Росії і Білорусі в Кремлі. З цієї миті договір формально набув чинності.

2001 У Росії розроблена «пробка, яка говорить». Вона промовляє тости при кожному відкритті пляшки.

26 січня народилися:

1763 Карл XIV Юхан (1763 - 8.03.1844), король Швеції і Норвегії (1818-44). Справжнє ім'я засновника династії Бернадотів - Жан Батист Бернадот. Він проводив консервативну політику, засновану на добрих відносинах з Росією і Англією, забезпечивши країні мирне існування і процвітання. Династія Бернадотів продовжує залишатися правлячою в Швеції до цього дня.

1841 (14.01) Архип Куїнджі, художник. Його картина «Ніч на Дніпрі» викликала у багатьох стан захоплення. Пані давали швейцару біля під'їзду рублі, щоб він відразу провів їх до зали, минувши чергу. Картина засліплювала; охаючи, панянки потихеньку поглядали за раму - чи не стоїть там лампа, яка підсвічує темний Дніпро, в якому відображається місячне світло?..

1849 Петро Олексійович Алексєєв (1849 - 28.08.1891), перший російський робітник-революціонер. У 1891 Алексєєв трагічно загинув від руки бандита.

1861 Василь Васильович Андрєєв (1861 - 26.12.1918), музикант, віртуоз гри на балалайці. В 1886-87 створив у Петербурзі перший оркестр російських народних інструментів.

1870 Петро Бернгардович Струве (1870 - 26.02.1944), економіст, філософ, білоемігрант.

1918 Микола Чаушеску (1918 - 25.12.1989), президент Румунії в 1974-1989 років.

1921 Акіо Моріта, японський бізнесмен, один з засновників корпорації «Соні».

1925 Пол Н’юмен, американський актор.

1928 Роже Вадим /Племінників/ (1928 - 11.02.2000), французький кінорежисер, відкривач зірок і їх же чоловік (Брижитт Бардо, Катрін Деньов, Джейн Фонда).

1960 Леонід Парфьонов, ТБ-ведучий.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

932