Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе хоче знати, з якої причини ЦВК не зареєструвала грузинських спостерігачів на перший тур виборів Президента України. Про це він заявив в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у.

«Посольство досі офіційно не отримало ніякого письмового повідомлення від Центрвиборчкому ні про відмову (у реєстрації – ред.), ні про мотивацію її причин. Вони чудово знають, що я до них звернувся офіційно, я це озвучував 17 січня, і голова ЦВК підтвердив, що справді вони до цих пір нам не відповіли на таке просте питання – на якій підставі не були зареєстровані грузинські спостерігачі», - сказав посол Грузії.

За його словами, ніхто, у тому числі й суд, не може змусити ЦВК як найвищий орган, який проводить вибори, взяти і зареєструвати спостерігачів. «Але якось дуже вже явною була бездіяльність Центрвиборчкому, яку суд і назвав безправною.

Так, ЦВК, врешті-решт, поставила крапку у цьому питанні. Але, на жаль, зробила це практично наприкінці виборчого процесу, о 17:00 17 січня. Ось такі речі, на мою думку, якраз і створюють деякі незручності у винятково позитивних оцінках. Крім того, неможливо позитивно оцінити інциденти, що сталися з нашими журналістами, деякі із яких просто були побиті», - зазначив він.

Водночас, як розповів Катамадзе, у ЦВК намагалися пояснити, що Грузія – невелика країна, і така кількість спостерігачів від неї – неприпустима. «Таке мені особисто складно зрозуміти. Тим більше, що ми завчасно повідомили про те, що будуть наші спостерігачі. І якби ЦВК ще 12 січня сказала «ні», ніхто б не приїхав. Крім того, зараз у пресі мусирують різні інсинуації і чутки про це. І ось це якраз на совісті ЦВК. Якби вона зареєструвала грузинських спостерігачів, ні у кого не виникло б бажання розпускати плітки, переконаний дипломат.

На запитання, чи намагатиметься Грузія зареєструвати спостерігачів на другий тур виборів, Катамадзе зазначив: «У кулуарах нас повідомили, що відмова – це остаточне рішення Центральної виборчої комісії, і процедурно ми вже не маємо права наново звертатися для реєстрації».

Також, за словами посла, в українському законодавстві немає норм, у яких було б прописано про обмеження кількості міжнародних спостерігачів. «До речі, в українському запрошенні, яке отримали всі країни, також не вказано, скільки конкретно чоловік країна може присилати. Ми всього лише хотіли своєю присутністю підтримати проведення чесних демократичних виборів в Україні. Таких, які ось уже кілька років проходять у Грузії», - підкреслив Катамадзе.

Посол не думає, що ситуація з грузинськими спостерігачами може зіпсувати відносини між двома країнами. «Поки я посол, я робитиму все, щоб на наші відносини не впала ніяка тінь. І я вважаю, що вже пора ставити крапку на тому, що відбулося. Нехай компетентні органи дадуть нам офіційну відповідь, і більше «грузинську тему» розгортати не будемо. Це не потрібно нікому», - підсумував Катамадзе.

Як ForUm, раніше Центральна виборча комісія не змогла прийняти рішення щодо реєстрації 2011 міжнародних офіційних спостерігачів від Грузії на виборах Президента України.

У день виборів, 17 січня, Центральна виборча комісія знову не зареєструвала 2 тис. спостерігачів від Грузії.

19 січня член ЦВК Андрій Магера заявив, що Центральна виборча комісія розгляне питання про реєстрацию офіційних спостерігачів від Грузії для спостереження за виборами Президента у другому турі, якщо у Комісію надійде відповідне звернення від посольства Грузії.

«Якщо відповідне звернення від Грузії буде оформлено відповідно до вимог закону про вибори Президента України і роз'яснень ЦВК про порядок реєстрації іноземних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій, безумовно, воно буде розглянуте ЦВК на рівні з рештою звернень, без будь-якої дискримінації», - заявив Магера.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

489