Сьогодні переддень Богоявлення, один з основних православних свят, Водохресний святвечір. Православна церква шанує пам'ять Пророка Михея, якому належить пророцтво про народження Спасителя світу.

В 1943 році радянські війська прорвали блокаду Ленінграда. Вона тривала 900 днів, за цей час (за офіційними даними) з голоду померло 641.000 чоловік, під час обстрілу і бомбардувань загинуло 17.000, було зруйновано і серйозно пошкоджено 840 промислових будівель, 500 шкіл, 170 медзакладів і повністю втрачено майже 3 мільйони квадратних метрів житлової площі.

За народним календарем: Переддень Богоявлення, Водохресний вечір, Голодна кутя, Другий Святвечір – головний день святочних ворожінь, початок знаменитих водохресних морозів. Опівночі перед Хрещенням вода хвилюється - Христос купається. Повний місяць на Водохресний святвечір — до великого розливу. Якщо цього дня буде завірюха — те ж саме буде і на масляницю; якщо цього дня будуть сильні вітри з півдня — то буде літо з грозами.

Цього дня постили і їли пісну кашу, овочеві млинці, медові оладки. З пшениці, меду і родзинок готувалася кутя.

Снігом, зібраним у Водохресний вечір, зціляли недуги. Водохресний сніг добрий для умивання, тому воду з нього прагнуть довго зберігати. Якщо зібраний цього вечора сніг кинути в колодязь, вода в ньому весь рік не пересохне і не зіпсується. Напередодні Хрещення господарі крейдою малюють хрести на стінах, дверях, пристелях всіх будов.

Опівночі на Хрещення ходили по воду в річку. Є легенда, що в цю пору вода в річках хвилюється. Щоб побачити Хрещення Господнє ставили чашу з водою і дивилися, чи буде хвилюватися вода опівночі. Якщо опівночі вода хвилювалася, то бігли дивитися «розверстані небеса». В Богоявленську ніч небо відкривається. Про що відкритому небу помолишся, то збудеться.

Православні іменинники: Аполлінарія, Валентина, Григорій, Юхим, Іван, Малахій, Меланія, Міна.

Католицькі іменинники: Маргарита, Петро.

Цього дня:

1505 Головний поштмейстер короля Кастілії Франц Фон Таксис зробив першу в світі спробу організувати регулярну міжнародну пошту.

1871 Проголошення у Версалі створення Німецької імперії.

1911 Відкривається Версальська мирна конференція.

1919 Більшовицький уряд України ухвалив рішення про відділення церкви від держави.

1935 ЦК ВКП(б) в секретному циркулярі на місця закликав почати пошуки «ворогів народу».

1936 Публікація проекту Конституції СРСР для всенародного обговорення.

11990 I З'їзд Рад РРФСР приймає декларацію про державний суверенітет Російської Федерації.

2000 Влада США відмовила депутату Держдуми Йосипу Кобзону в отриманні в'їзної візи. Про це повідомила дружина депутата Нінель Кобзон. За її словами, держдепартамент США мотивував відмову у видачі візи «порушенням І.Кобзоном ряду пунктів міграційного законодавства США». Вона додала, що держдепартамент США вважає і її «небажаною персоною» для в'їзду в країну.

18 січня народилися:

1689 Шарль Луї де Секонда Монтескьє (1689 - 10.02.1765), французький просвітник, правознавець, філософ.

1910 Валентина Степанівна Гризодубова, льотчик, Герой Радянського Союзу, що зробила в 1938 безпосадочний переліт Москва - Далекий Схід. В роки Великої Вітчизняної війни командувала гвардійським авіаполком.

1947 Такеші Кітано, японський актор, режисер, письменник і сценарист.

1955 Кевін Костнер, американський кіноактор.

1962 Тамара Гвердцителі, (1962) співачка.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

579