Україна надасть гуманітарну допомогу Республіці Гаїті, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.
14 січня Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Гаїті», згідно з яким Кабінету міністрів України необхідно забезпечити надання такої допомоги.
За дорученням міністра закордонних справ Петра Порошенка МЗС України, постійне представництво України при ООН, постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організацій у Женеві узгоджують необхідність і відпрацьовують механізми надання Україною допомоги населенню Республіки Гаїті, яке потерпіло від землетрусу.
За підсумками оперативно проведених консультацій з представниками Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) і Секретаріату Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації (CERF) повідомляється, що ООН високо цінує готовність уряду України допомогти потерпілим і висловлює зацікавленість у направленні додаткових загонів рятувального персоналу і мобільних госпіталів на Гаїті.
МЗС України продовжує координувати підготовку необхідних заходів з організації надання Україною гуманітарної допомоги Республіці Гаїті.
Нагадаємо, поблизу узбережжя Гаїті у вівторок з невеликим інтервалом сталися два землетруси магнітудою 7,0 і 5,9 відповідно.
Внаслідок землетрусу число жертв може перевищити 500 тисяч чоловік. Потерпілих, за даними Міжнародного Червоного Хреста, майже 3 мільйони.
Жителі столиці Гаїті, за свідченням очевидців, заблокували дороги тілами загиблих при землетрусі, вимагаючи прискорити надання допомоги, повідомляє Reuters, посилаючись на фотокореспондента журналу Time, який перебуває на місці подій.
За словами фотографа, щонайменше дві дороги у центрі Порт-о-Пренса перегороджені тілами загиблих. «Люди не отримують ніякої допомоги і доведені до відчаю», - повідомив фотокореспондент Timе.
Жертвами сильного землетрусу, за різними даними, стали від 50 до 100 тисяч осіб. У столиці Гаїті - Порт-о-Пренсі - підземні поштовхи зруйнували як мінімум дві третини будівель.
Власті Гаїті у четвер, 14 січня, заявили, що тільки в одній із братських могил поховано 7 тисяч чоловік. У лікарнях острова знаходиться ще не менше півтори тисячі тіл загиблих. Скільки ще трупів знаходиться під завалами, поки не відомо.
Станом на ранній ранок п'ятниці, 15 січня, на Гаїті працюють групи рятувальників із восьми країн. У розбиранні завалів, пошуку тих, хто вижив, і тіл загиблих беруть участь рятувальники із США, Китаю, Іспанії, Франції, Ісландії, Чилі, Венесуели та Домініканської республіки. Всього допомогу Гаїті відправили або підготували до відправлення 30 країн світу.
У четвер на Гаїті почала прибувати обіцяна гуманітарна допомога. Літаки із Китаю, Франції, Іспанії та США з командами рятувальників і вантажем їжі та медикаментів на борту вже приземлилися в аеропорту Порт-о-Пренса, який потерпів від землетрусів.
Проте в аеропорту не працює диспетчерська вежа і пошкоджена система освітлення. Через дефіцит необхідного устаткування розвантаження одного літака із Китаю зайняло шість годин.
У зв'язку з перевантаженістю столичного аеропорту власті Гаїті попросили США та інші країни не направляти поки літаки з гуманітарною допомогою у Порт-о-Пренс.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна», РІА «Новини», «Лента.ру», «ИТАР-ТАСС», «Reuters»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом