Президент України Віктор Ющенко переконаний, що рішення Апеляційного суду Києва у справі про Голодомор-геноцид в Україні 1932-1933 рр. стане прецедентом для зміни підходів до визначення геноциду народів у міжнародному праві, та ініціює створення міжнародного трибуналу над злочинами комунізму. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі Глави держави.

Ющенко звернувся до лідерів держав Східної Європи, які потерпіли від комуністичних режимів - Росії, Польщі, Грузії, країн Балтії та інших - з пропозицією підписати міжнародну угоду про створення такого трибуналу, в якій будуть визначені принципи його створення та діяльності, затверджено статут.

Ющенко нагадав, що 13 січня Апеляційний суд Києва розглянув і ухвалив рішення у кримінальній справі, яка розслідувалася Службою безпеки України щодо знищення голодом у 1932-1933 рр. на території Української РСР мільйонів українських селян.

«Рішення українського суду переводить будь-які дискусії навколо Голодомору з політичної в юридично-правову площину. Відтепер єдиним аргументом у цій дискусії можуть бути тільки факти, а не політичні чи історичні стереотипи та міфи», - підкреслив Президент.

Крім того, Ющенко переконаний, що «це судове рішення є додатковим аргументом для українського парламенту стосовно запровадження кримінальної відповідальності щодо заперечення злочинів проти людяності». «Адже виправдання таких злочинів є формою співучасті у них», - пояснив він.

Як раніше писав ForUm, 13 січня Апеляційний суд Києва визнав більшовицьких лідерів СРСР і УРСР винними в організації у 1932-1933 роках Голодомору-геноциду в Україні.

Нагадаємо, у травні 2009 року СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду в Україні у 1932-1933 рр., внаслідок якого загинули мільйони громадян. Справа порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу.

У листопаді СБУ назвала cписок винних у геноциді українців із двох десятків чоловік, першим із яких ішов Йосип Сталін.

«Матеріали починаються і звинувачувальний вирок зі Сталіна. І прізвище фігурує, і його особисті підписи, і особисті таємні вказівки, і все те, як організовувалася і підготовка до скоєння геноциду на нашій території, і безпосередньо сам злочин, і його скоєння з січня 32-го по червень 33-го року. Скоєння, контроль, особистий контроль, особисті вказівки, особисте направлення додаткових партійних керівників», - сказав глава СБУ Валентин Наливайченко.

У свою чергу, Генеральний прокурор України Олександр Медведько поінформував про те, що стан розслідування кримінальної справи був під постійним контролем ГПУ. Спираючись на матеріали, з якими ознайомився у порядку контролю, він підтвердив, що факт геноциду дійсно мав місце.

5 січня Президент України Віктор Ющенко заявив, що Генеральна прокуратура передала до суду справу про злочин лідерів комуністичного режиму, які організували Голодомор в Україні 1932-1933 рр.

Крім того, 29 грудня 2009 року СБУ пообіцяла розсекретити і оприлюднити матеріали кримінальної справи за фактом скоєння геноциду в Україні.

«Наступного року перше, що ми з вами зробимо, - опублікуємо всі матеріали. Я особисто розсекречу все, що можна розсекретити, і за рішенням суду все буде оприлюднено - вся доказова база, всі документи, підписи, таємні вказівки, свідчення очевидців або жертв Голодомору», - заявив Наливайченко.

Також глава спецслужб зазначив, що матеріали справи будуть направлені «до міжнародних судів і міжнародних організацій».

У вівторок, 12 січня 2010 року, о 12:00 в Апеляційному суді Києва почалося попереднє слухання справи про Голодомор.

Нагадаємо: загальні кумулятивні втрати населення України внаслідок Голодомору складають 10 млн. 63 тис. чоловік.

У 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

572