Голова Держдуми Борис Гризлов бачить у рішенні українського суду щодо Голодомору політичну підоснову.
«Це просто політична акція, яка входить у план посваритися з Росією, - іншої ніякої підоснови я тут не бачу», - заявив Гризлов.
За його словами, «рішення щодо Голодомору носить системний характер і направлене на те, щоб посваритися з Росією».
«Ідея Голодомору, ідея того, що був геноцид українського народу в 30-і роки з боку керівництва Радянського Союзу, абсолютно безпідставні», - упевнений голова російської Держдуми.
Він зазначив, що, «на жаль, бувають роки, коли за кліматичними умовами протягом декількох років буває неврожай, що і було в 30-і роки в Радянському Союзі, коли постраждали від цього всі народи, які населяли СРСР». Причому, сказав Гризлов, значно більше тоді постраждало населення Поволжя.
«Керівництво України ще раз намагається Росії довести, що Росія погано ставиться до українського народу - от і все, я іншої підоснови тут не бачу», - сказав спікер.
Він нагадав, що формулювання про Голодомор неодноразово обговорювалося в рамках Парламентської асамблеї Ради Європи, і депутати блокували рішення за проектом такої резолюції, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Гризлов також виразив упевненість, що нинішній Президент України Віктор Ющенко втратить свою посаду на майбутніх 17 січня президентських виборах. «Я думаю, що ні для кого вже не секрет - це абсолютно об'єктивна реальність, що Президент України зміниться; Ющенко жодним чином не отримає підтримку населення», - заявив голова Держдуми.
За твердженням російського політика, Ющенко ті п'ять років, які випали на його долю керувати країною, використовував «проти своєї країни». При цьому Гризлов додав, що це його особиста думка. «Всупереч сподіванням свого українського народу, він робив усе, щоб посваритися з Росією. Цей Президент уже не отримає підтримки на нових виборах», - не сумнівається Гризлов.
Він переконаний, що більшість українців підтримують свого партнера і доброго сусіда - Росію. «У Росії й України є спільна історія», - додав голова Держдуми. «І я думаю, що при новому Президентові відносини між Росією і Україною поліпшуватимуться. Скажімо так - погіршуватися вже нікуди», - вважає спікер.
Як раніше писав ForUm, більшовицькі лідери СРСР і УРСР визнані винними в організації в 1932-1933 роках Голодомору-геноциду в Україні.
Таке рішення в середу ухвалив Апеляційний суд Києва.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом