Президент США Барак Обама доручив міністерству закордонних справ країни переглянути порядок видачі дозволів на в'їзд до Сполучених Штатів і анулювання віз у зв'язку з терористичною загрозою.

Це розпорядження глави держави є частиною комплексу заходів щодо реорганізації системи безпеки, які повинні бути зроблені в США найближчим часом. Приводом для цього став невдалий теракт на борту літака A330, скоєний 25 грудня 2009 року.

ЦРУ відповідно до доручення президента вивчить інформацію, що стосується людей із країн, які викликають побоювання американських спецслужб. Можливо, американські власті розширять список осіб, підозрюваних у причетності до терористичних й екстремістських організацій.

Відомство вже оголосило про збільшення числа осіб, що знаходяться в його полі зору, а також про розширення штату аналітиків, що спеціалізуються на Ємені й африканських країнах.

У свою чергу, міністр внутрішньої безпеки США Джанет Наполітано повідомила про те, що найближчим часом має намір обговорити з іспанськими колегами перспективи посилення міжнародного режиму безпеки в аеропортах. Також Наполітано пообіцяла, що в 2010 році в аеропортах США з'являться 300 новітніх фотосканерів.

Разом з тим Обама підкреслив, що не має наміру розвивати в співгромадянах менталітет «обложеної фортеці» і приносити в жертву боротьбі з тероризмом переваги відкритого суспільства і відвічні американські цінності.

Також американський президент узяв на себе відповідальність за провал спецслужб, яким не вдалося запобігти спробі вибуху літака.

У своєму зверненні до нації Обама зазначив, що служби безпеки США «не змогли зіставити і зрозуміти» дані про підготовлювану спробу вибуху літака в день Різдва, хоча мали в своєму розпорядженні всю необхідну інформацію.

Спираючись на висновки спеціальної комісії Білого дому щодо розслідування обставин провалу роботи спецслужб, президент зазначив, що подія була не просто помилкою окремої людини, а «системним збоєм» в роботі всіх служб безпеки.

За словами президента США, в уряду була вся необхідна інформація, щоб запобігти нападу, але нею не розпорядилися належним чином.

«Це не питання правильного збору і розповсюдження інформації, а швидше питання правильного застосування», - заявив Обама.

У результаті, сказав президент, невміле використання інформації разом з невірним її аналізом підставило країну під удар.

Як раніше писав ForUm, Умар Фарук Абдулмуталлаб, який намагався підірвати літак, був відомий американським спецслужбам, оскільки він входив до списку з 550 тисяч осіб, підозрюваних у тероризмі.

Проте його імені не було в списку людей, що підлягають додатковим перевіркам. Якби його піддали цим перевіркам, він не був би допущений на посадку в літак, що прямував до Детройта, і спробі вибуху вдалося б запобігти.

23-річного нігерійця Умара Фарука Абдулмуталлаба звинувачують за шістьма пунктами, включаючи замах на вбивство 290 осіб. У п'ятницю в Детройті відбудеться перше засідання федерального суду, на якому буде визначено, чи залишиться він під арештом на час процесу.

За матеріалами «Бі-бі-сі», РІА «Новини», «Newsru.com»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

699