У православних - Різдво Христове. В Білорусі - День банківського службовця. Камбоджа відзначає Національне свято. Цього дня в 1610 році Галілео Галілей відкрив перші три супутники Юпітера - Іо, Європу і Ганімед. В 1983 році Пленум ЦК КПРС прийняв постанову про «зміцнення трудової дисципліни», після якої почалися масові відлови порушників трудової дисципліни і прогульників у кінотеатрах, перукарнях і магазинах.
Православні християни святкують Різдво Христове. Різдво традиційно зустрічають святковими службами, дзвоном і свічками, засвіченими від Віфліємського вогню. В храми його приносять з церкви Різдва Христового у Віфліємі - місті, де, за біблійним переказом, народився Ісус Христос. Вважається, що свічка, засвічена в храмі на різдво, - символ добра і сімейного благополуччя.
Віруючі згадують, що цього дня в світ прийшов Спаситель Ісус Христос. Промислом Божим було визначено, щоб Пресвята Діва Марія народила Богонемовля в ізраїльському місті Віфлієм, у кублі, серед домашніх тварин. Сьогодні у Віфліємі на місці народження Бога-сина стоїть величний Храм Різдва Христового, що є місцем масового паломництва християн зі всього світу.
За статутом Православної Церкви Різдву передує багатоденний пост - один з чотирьох великих постів Православної Церкви. Він починається 28 листопада /за новим стилем/ і триває 40 днів, до 6 січня включно.
За народним календарем: напередодні, або, і в перший день Різдва увечері починали колядувати. Групи чоловіків, парубків і підлітків заходили в двір кожної хатини, піснями прославляли господарів, бажали їм здоров'я, благополуччя, виконували обряди, за що одержували певну нагороду. В основі всіх цих обходів лежала магічна ідея «першого дня», згідно з якою виказані в період свят побажання повинні були незабаром утілитися в реальність. Група парубків-колядників на чолі з «березою» (парубком, який носив церковний дзвін як ознаку влади) йшла, перш за все, до священика і колядувала в нього у дворі або під вікном. Від священика йшли до кожної хати. Гроші, зібрані під час обходу, а також пряжа, хліб, яйця і т.п. переходили в розпорядження церкви. Колядки співали в декілька голосів, найчастіше а cappella, іноді у супроводі «троїстих музик» (скрипка, цимбали, бубен).
Обходи відбувалися із зіркою, яку робили з простого решета, до якого кріпилися «роги» (від 5 до 12). Потім таку конструкцію обклеювали різнокольоровим промасленим папером, прикрашали фольгою, стрічками і пензликами. Всередину ставили свічку - так створювалося щось у вигляді чарівного ліхтаря. Крім «віфліємської зірки» колядники носили з собою вертеп - театр костюмованих виконавців. Драматична дія вертепа складалася з двох частин - релігійної і світської. Відповідно на дві категорії ділилися і самі виконавці - маски. Тут театралізувалась легенда про надзвичайне народження Христа. Тут були «царі» («королі»), «пастирі», «ангели», «воїни», «цар Ірод». Серед світських персонажів вертепа користувалися популярністю «баба», «дід», «біс», «коза», «єврей», «циган», «козак».
Другорядним членом обходів була «коза». Її роль виконував парубок, на якого надягали кожух шерстю наверх. В руках він носив примітивне опудало тварини з обпаленими ніздрями, а замість очей вставляли великі гудзики. Голова «кози» мала рухливу нижню щелепу з борідкою, яка весело клацала під час вистави. Роги «кози» іноді прикрашали дзвоником і кольоровими стрічками. Центральним моментом ритуальної дії був танець «кози», її «смерть» і «воскресіння», які символізували кругообіг часу і прихід Нового Року.
Поздоровляючи господарів зі святами, колядники грали гумористичні сценки: «сварка діда і баби», «доїли козу», «продаж кози на ринку», «її вбивство», «лікування» і т.д. Після закінчення, господарі обов'язково одаровували ряджених «колядою», до складу якої входили гроші і продукти. Частина грошей, зібраних колядниками, йшла на організацію молодіжних вечірок з музикою і танцями. Традиційні колядки з «козою» подекуди збереглися і тепер.
Під Новий рік, як і на Різдво, носили трапезу бабі-повитусі і хресним.
Православні: немає.
Католицькі: Лукіан, Раймонд.
Цього дня:
1898 На сцені московської приватної опери Савви Мамонтова вперше було виконано оперу Миколи Римського-Корсакова «Садко», якій було відмовлено в постановці Дирекцією Імператорських театрів.
1904 Цього дня компанія Марконі встановила радіосигнал - заклик про допомогу: CQD. Два роки опісля він був замінений на SOS не через розшифровку «врятуйте наші душі», а тому що зручніше, тобто швидше передавався і безпомилково сприймався.
1938 Комітет у справах мистецтв прийняв постанову про ліквідацію театру ім. Мейерхольда. Останнім спектаклем, зіграним увечері 7 січня, була «Пані з камеліями». Зінаїда Райх, відігравши фінальну сцену – смерть Маргарити Готьє, – знепритомніла. За куліси її віднесли на руках... Театр було ліквідовано, Мейерхольда розстріляно, його дружину Райх по-звірячому вбито.
1954 Утворено Черкаську область.
1955 Вперше чорношкіра співачка виступила на сцені «Метрополітен-Опера» - Маріан Андерсон у ролі Ульріки в «Балі-маскараді» Джузеппе Верді.
1972 Одруження А.Д.Сахарова і Е.Г.Боннер.
2004 Президент Білорусі Олександр Лукашенко нагородив відомого французького кутюр’є П’єра Кардена орденом Франциска Скоріни.
7 січня народилися:
1834 Іоганн Філіп Рейс (1834-14.1.1874), німецький винахідник.
1844 Бернадетта Собіро, французька праведниця, католицька свята, якій вісімнадцять разів являлася діва Марія.
1911 Марія Володимирівна Миронова (1911-13.11.1997), артистка естради, театру, народна артистка СРСР, мати Андрія Миронова.
1919 Євгеній Загданський, український сценарист і кінознавець.
1930 Володимир Денисенко, український режисер і сценарист.
1948 Наталія Федорівна Гвоздікова, кіноактриса («Калина червона», «Пічки-лавочки», «Велика перерва», «Народжена революцією», «Дума про Ковпака»).
1961 Катерина Семенова, співачка.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом