Новий рік не в усіх країнах святкують з таким же розмахом, як у нас - усією країною кілька днів поспіль. Але у багатьох країнах є свої унікальні, а то і зовсім дивні, традиції: одні у ніч з 31 грудня на 1 січня приносять один одному каміння, інші обливаються водою, треті розкидають по будинку зерно.

Італія

Усі знають про небезпечний для перехожих звичай викидати із вікон старі меблі, який досі зберігся в Італії. Італійці вірять, що чим більше старих речей викинеш, тим більше багатства принесе з собою новий рік.

Поки дорослі викидають меблі, діти у новорічну ніч дуже уважно стежать за пічною трубою, адже саме через неї має потрапити у будинок казкова чарівниця Бефана, яка покладе у черевики малюків довгождані подарунки.

Франція

У багатьох французьких провінціях дотепер дотримуються однієї давньої традиція. Господиня, яка перша у новому році йде по воду до джерела, залишає біля нього булочку або пиріжок зі святкового столу. Це пригощання забирає наступна господиня, залишаючи натомість своє. Так жінки пригощають одна одну до самого вечора.

Німеччина

У Німеччині, як тільки годинник починає відбивати північ, люди різного віку забираються на столи, стільці, крісла і з останнім ударом дружно «вискакують» у Новий рік.

Австрія

У Росії на Новий рік відраховують 12 ударів кремлівських курантів, а в Австрії замість курантів - «Дзвін миру». Цей дзвін встановлено у соборі Святого Стефана. На площі перед собором 31 грудня збирається багато людей. Усі вони приходять послухати звук «Дзвону миру».

Англія

В Англії Новому року особливо радіють діти. Адже надворі всю ніч вуличні торговці продають цікаві речі: іграшки, маски, навіть повітряні кулі. А за новорічною трапезою англійці їдять традиційний білий пудинг. Тільки роблять вони це дуже обережно, адже всередині різноманітні неїстівні дрібнички - на щастя.

Шотландія

У Шотландії напередодні Нового року підпалюють у бочці смолу і котять цю бочку вулицями. Для шотландців це символ спалювання Старого року. Після цього дорогу Новому року відкрито.

Там вважається, що перша людина, яка ввійшла до будинку після настання Нового року, приносить щастя або невдачу. Наприклад, темноволосий чоловік з подарунком - це на щастя.

Ірландія

Увечері під Новий рік в Ірландії прийнято навстіж розкривати двері будинків. Кожна людина може зайти у будь-який будинок, де її зустрінуть як дорогого гостя, посадять на найпочесніше місце і пригостять чаркою доброго вина, кажучи при цьому: «За мир у цьому дому й у всьому світі». Наступного дня свято прийнято відзначати у колі друзів і знайомих.

Румунія

У Румунії у новорічні пироги прийнято запікати маленькі сюрпризи - монети, фарфорові фігурки, колечка, стручки гіркого перцю. Знайдене у пирогу колечко означає, що Новий рік принесе багато щастя. А стручок перцю розвеселить всіх присутніх.

Болгарія

Коли наступає Новий рік, у Болгарії з останнім ударом годинника в усіх будинках на кілька хвилин прийнято гасити світло. Наступає час новорічних поцілунків.

Угорщина

В Угорщині на Новий рік прийнято купувати і дарувати дитячі свистки і дудочки. Згідно з народним повір'ям, пронизливий звук цих музичних інструментів здатний відігнати від житла злих духів, закликаючи до будинку радість і благополуччя.

Молдавія

У перший день нового року у Молдавії в будинках, де чекають на гостей, прийнято розкидати зерно, щоб рік був багатим на урожай, а будинок був повною чашею.

Греція

А ось жителі Греції, відправляючись у гості святкувати Новий рік, беруть з собою камінь, який кидають біля порогу гостинного будинку. Якщо камінь важкий, говорять: «Хай багатства господаря будуть важкі, як цей камінь». А якщо камінь маленький, то бажають: «Хай більмо в оці у господаря буде таким же маленьким, як цей камінь».

Індія

В Індії Новий рік святкують по-різному. Жителі Північної Індії прикрашають себе білими, рожевими, червоними і фіолетовими квітами. У Центральній Індії прикрашають будівлі помаранчевими прапорами. У Західній Індії на дахах будинків запалюють вогники.

Напередодні свята матері розкладають для своїх дітей подарунки, солодощі, квіти на великих тарілях. У перший ранок нового року дітей із закритими очима підводять до тарілі, з якої вони і вибирають собі подарунок.

Бірма

У Бірмі на Новий рік перехожі обливають один одного водою і радіють, як діти. Новорічна пора у цій країні дуже спекотна.

Індонезія

На острові Балі Новий рік святкують також цілих 10 днів. На честь богів тут зводять високі «їстівні» колони з підфарбованого рису. Правда, боги у результаті все одно залишаються ні з чим. Після свят колони розбирають і відносять рис додому.

В'єтнам

У В'єтнамі Новий рік теж зустрічають стравами із рису. У новорічну ніч прийнято випускати живих коропів у річки і ставки. За переказами, на спині коропа плаває бог, який у Новий рік відправляється на небеса, щоб розповісти там, як живуть люди на Землі. У цю ніч забуваються сварки, прощаються образи.

Корея

Однією із найулюбленіших новорічних розваг у Кореї вважаються стрибки на дошках. Особливою популярністю ця традиція користується серед молодих дівчат. На згорнуту валиком рогожу кладеться дошка, на один кінець різко стрибає дівчина. Дівчина, яка стоїть на іншому кінці, злітає в повітря. Коли вона опускається, злітає перша дівчина.

Монголія

Новий рік у Монголії збігається у часі зі святом скотарства. Тому і Дід Мороз тут - пастух. Цього дня монголи проводять різні спортивні змагання, особливо люблять конкурси на спритність і кмітливість. Також проводяться змагання для коней.

Куба

На Кубі у Новий рік годинник б'є тільки 11 разів. Оскільки 12-й удар припадає якраз на Новий рік, годиннику дають відпочити і спокійно зустріти свято разом з усіма. Опівночі кубинці випліскують воду через відкрите вікно на вулицю, бажаючи, щоб Новий рік був таким же ясним і чистим, як вода.

Гаїті

На Гаїті Новий рік, як і всюди, - символ початку нового у житті. Саме тому Гаїті прагне це нове життя поліпшити. Вони миряться з тими, з ким посварилися, лагодять меблі, прибираються, купують обновки.

Колумбія

За день до Нового року на вулицях Колумбії можна зустріти багато людей з великими саморобними ляльками, які символізують Старий рік. Люди дякують лялькам за все хороше, що було у році, який минає, і прощаються з ним.

Аргентина

Якщо в Італії із вікон будинків викидають меблі, то в Аргентині у новорічну ніч ходити не так небезпечно, хоча потрапити під незвичайний «дощ» можна і тут. Місцеві офісні працівники таким же способом позбавляються від старих календарів, відомостей і різної непотрібної макулатури.

Бразилія

Дуже красиво відзначають настання Нового року у Бразилії. На пляжі приносять тисячі свічок, запалюють їх і залишають в піску. Бразильські жінки у довгих платтях з квітами в руках заходять в океан і кидають у воду квіткові пелюстки.

Австралія

У далекій Австралії на Новий рік дуже спекотно, тому Дід Мороз приходить у гості не в шубі, а у плавках. Правда, від бороди і шапочки з помпоном йому позбавитися поки не вдалося. Зате сани з оленів упряжкою казковий дідусь замінив на серфінговую дошку.

За матеріалами РІА «Новини»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

4302