Пропозиція про скасування в'їзних віз до Ізраїлю для громадян України викликала гнівну реакцію з боку міністра внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішая.

Після того, як скасування віз для російських туристів призвело до збільшення кількості приїжджих із Росії вп'ятеро, міністр туризму Стас Мієежников (НДІ) пообіцяв, що скасування віз для власників українського паспорта призведе до потроєння числа туристів із України.

Перед винесенням на урядове обговорення віце-прем'єр Ізраїлю Елі Ішай зажадав додаткового доопрацьовування цього питання на поки неіснуючій міжвідомчій комісії, яка може відкласти ухвалення рішення на довгий період часу.

«Коли вирішувалося питання про скасування віз для російських туристів, МВС і міністерство внутрішньої безпеки заявляли, що найпроблематичнішою країною у сфері работоргівлі та проституції є Україна. Саме тому я проти скасування віз для українських туристів, що може призвести до різкого збільшення числа повій і нелегальних робочих на території Ізраїлю», - каже Ішая.

«Є відчуття, що скасування віз для українських туристів призведе до появи «відкритого ринку рабів» в Ізраїлі. Це питання вимагає глибокої додаткової перевірки і на даний момент залишається невиясненим», - роз'яснив свою позицію міністр внутрішніх справ.

У свою чергу, посол України в Ізраїлі Володимир Тимофеєв на заяви Ішая зазначив, що якщо цитати, наведені в ізраїльській пресі, вірні, то можна тільки пожаліти про недалекоглядні слова ізраїльського політика, який голослівно критикує цілу країну.

Посол України підкреслив, що «він сам не чув висловлювань міністра внутрішніх справ Ізраїлю, а лише читав їх у перекладі, і абсолютно не впевнений, що переклад відображав суть сказаного». «Я б не хотів драматизувати ситуацію, набагато важливіше вирішувати питання про скасування віз між Ізраїлем і Україною», - додав він.

Кажучи про сам процес запровадження безвізового режиму, він підкреслив, що «робота над цим питанням ведеться вже не перший рік, і зараз настала пора, коли представники дипломатичних відомств повинні сісти за стіл переговорів і приступити до безпосередньої підготовки цього рішення».

«Якщо є ті чи інші проблеми, то експерти повинні їх вирішувати у робочому порядку», - додав посол України і підкреслив, що «помітне просування у цьому питанні намітилося у ході візиту на Україну міністра закордонних справ Ізраїлю пана Лібермана і його зустрічей з українським керівництвом».

Разом з тим, посол України зазначив, що «досягти угоди можна лише у тому разі, якщо у ній зацікавлені обидві сторони. Ситуація, при якій в ізраїльських засобах масової інформації тема безвізового режиму подається у ракурсі «А чи гідна цього Україна?» навряд чи сприяє благотворній роботі».

«Запровадження безвізового режиму посприяє активізації туристичної діяльності, гуманітарного обміну, зміцненню економічних контактів між нашими країнами», - пояснив посол України в Ізраїлі.

Він відмовився прогнозувати, коли буде завершена робота над цим питанням, проте сказав, що сподівається на успіх у 2010 році.

Заява Ішая також викликала різкий протест інших депутатів кнесету. Так, глава опозиції Ципі Лівні заявила, що «подібні образливі вислови і узагальнення, які зачіпають цілу громаду, - недопустимі».

Роберт Тівьяєв, у свою чергу, заявив, що «Елі Ішай в черговий раз показав свою невідповідність посаді. Замість того щоб сприяти розвитку і зміцненню відносин з Ізраїлем, він розкидається цинічними і расистськими висловлюваннями, які шкодять іміджу країни».

«Міністрові Ішаю пора навчитися стримуватися. Це черговий раз доводить, що йому варто було б залишити займаний пост», - уклав Тівьяєв.

Як повідомляв ForUm, міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман підтвердив, що у 2010 році очікується підписання договору про безвізовий режим між Ізраїлем і Україною.

Читайте на тему:

Ізраїль не запровадить безвізовий режим з Україною? В уряді виникли спори

За матеріалами «Курсор»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

811