Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чень заявила, що на цей момент ще не можна говорити про те, що пандемія грипу A/H1N1 йде на спад.

«Поки що рано заявляти про те, що на загальносвітовому рівні пік пандемії грипу A/H1N1 залишився позаду. Правда, в деяких країнах північної півкулі, на зразок Канади і США, найвища точка другої хвилі пандемії подолана. Проте не всі країни дійшли до цього етапу. Зима ще не закінчилася», - сказала вона в інтерв'ю, опублікованому у вівторок в швейцарській газеті «Тан».

Чень переконана, що ВООЗ правильно діяла для боротьби проти свинячого грипу. «ВООЗ вибрала украй обережну позицію, оскільки мова йшла про першу пандемію за чотири десятиліття. Я б ніколи не оголосила про пандемію, якби у мене не було впевненості в тому, що є відповідні докази», - зазначила вона.

На думку глави ВООЗ, світ поки не готовий до боротьби проти можливої пандемії пташиного грипу (H5N1), який представляє значно більшу небезпеку для життя пацієнтів, ніж A/H1N1. «Я без коливань стверджую: ми абсолютно не готові. Я щиро сподіваюся, що світу не доведеться зіткнутися з епідемією пташиного грипу. Ми ще не змогли повністю оцінити утрату від A/H1N1. У світі повідомляється про смерть 12 тис. осіб. Але це - приблизна оцінка. Коли всі країни використовуватимуть одні й ті ж методи для вимірювання зростання рівня смертності, у нас будуть точніші дані. Але на це піде не менше двох років», - підкреслила Чень, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Вона також запевнила, що ВООЗ ухвалює всі рішення з урахуванням думки тільки незалежних фахівців. «Ми вживаємо заходи, щоб експерти, які направляють нам рекомендації, були незалежними й неупередженими», - заявила Чень.

Нагадаємо, Мінохоронздоров'я України не дає оперативних даних щодо випадків захворювання пандемічним грипом А/h1n1.

За останніми даними в Україні лабораторно підтверджено 494 випадки захворювання грипом А/H1N1 (свинячий грип), зокрема 213 - із смертельним результатом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

556