Екіпаж літака Іл-76, арештованого у Таїланді з вантажем зброї, мав доставити вантаж літака в український аеропорт «Бориспіль». Про це заявив капітан літака Ільяс Ісаков.
«Не знаю, що власники вантажу збиралися робити з ним далі, але нас наймали довезти літак і вантаж до Києва», - заявив Ісаков. Також він назвав компанію, яка їх найняла. Це українська фірма «Авіатек», яка зафрахтувала літак у грузинської Air West Georgia. Раніше повідомлялося, що Іл-76 був узятий в оренду компанією SP Trading із Нової Зеландії (за іншими даними - з України). Ісаков зазначив, що їхній працедавець ніяк не допомагає заарештованим у Бангкоку льотчикам.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що кінцевим пунктом рейсу Іл-76 мав стати Тегеран, куди літак збирався прилетіти після зупинок на Шрі-Ланці та в Україні. Власті Ірану цю інформацію спростували.
Рейс із України до Північної Кореї був другим завданням «Авіатека» для команди Ісакова, яка і раніше літала на арештованому Іл-76 до його продажу в Грузію. Перший рейс був здійснений до Африки, куди екіпаж доправив частково розібраний літак Ан-2.
Новим членом команди Ісакова став громадянин Білорусі Михайло Пєтухов, бортінженер, якого призначили в екіпаж Іл-76 незадовго до польоту у КНДР. Раніше власті Таїланду помилково називали Пєтухова командиром екіпажу.
Ісаков розповів і про вантаж на борту Іл-76. За його словами, велику частину вантажу - майже 25 тонн - складають бурильні труби шість метрів завдовжки і діаметром 30 сантиметрів. Решта 10 тонн вантажу являли собою обшиті білою тканиною дерев'яні і металеві ящики з цивільним маркуванням. Ящики були запломбовані, і екіпаж не знав про їхній вміст. Раніше льотчики Іл-76 заявили, що відмовилися б летіти, якби знали про зброю на борту літака.
25 грудня п'ятеро членам екіпажу Іл-76, який знаходиться під вартою у в'язниці Бангкока «Клонг Премо», продовжили термін затримання на 12 днів. Їх підозрюють у причетності до зберігання і перевезення зброї та боєприпасів, знайдених властями Таїланду 11 грудня під час дозаправки літака. Також екіпажу загрожує звинувачення у зберіганні вибухових речовин, вищою мірою покарання за яким є страта.
Нагадаємо, скандальний Іл-76 був затриманий в аеропорту Бангкока 12 грудня.
Глава МЗС України Петро Порошенко заявив, що українська сторона не має жодного стосунку до затриманого літака, а також пообіцяв сприяти розслідуванню.
У СБУ зазначили, що якби літак не був затриманий у Таїланді, то спецслужби України вже були готові арештувати його у Києві, куди він мав прилетіти для дозаправки.
Учора глава спецслужб Валентин Наливайченко заявив, що СБУ встановила особи людей із іноземних спецорганів і зарубіжних компаній, причетних до польоту затриманого у Бангкоку літака Іл-76 з 35 тоннами зброї на борту.
За матеріалами «ИТАР-ТАСС», «Лента.ру»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом