Україна відзначає День української дипломатії і День енергетика. Останнє свято відзначається синхронно з Росією. Мексика відзначає День національного трауру – у зв'язку з річницею розстрілу іспанцями революціонера Х. Морелоса. В'єтнам – День в'єтнамської Народної армії. 22 грудня 1944 року перший підрозділ народних військ демократичного В'єтнаму склав військову присягу. Японія «Процесія століть» (Дзідай мацурі). Основний сенс свята - увічнити історію Японії, показавши під час ходу її епізоди і відомих історичних діячів.
Цього дня в 1895 році німецький фізик В. Рентген зробив перший рентгенівський знімок (руки своєї дружини). Першою людиною, кому Рентген продемонстрував своє відкриття, була його дружина Берта. Саме знімок її п‘ясті, з обручкою на пальці, був прикладений до статті Рентгена «Про новий рід променів», яку він 28 грудня 1895 року направив голові Фізико-медичного товариства університету. Стаття була швидко випущена у вигляді окремої брошури і Рентген розіслав її провідним фізикам Європи.
20 січня 1896 року американські лікарі за допомогою проміння Рентгена уже вперше побачили перелом руки людини. Його досліди були повторені майже в усіх лабораторіях світу. В Кембриджі Д.Д. Томсон застосував іонізуючу дію рентгенівських променів для вивчення проходження електрики через гази. Його дослідження привели до відкриття електрона. Рентген опублікував ще дві статті про ікс-промені в 1896 і 1897 роках, але потім його інтереси перемістилися в інші сфери.
Учений не став брати патент на своє відкриття, відмовився від почесної, високооплачуваної посади члена академії наук, від кафедри фізики в Берлінському університеті, від дворянського звання. В 1899 році, незабаром після закриття кафедри фізики в Лейпцігському університеті, Рентген став професором фізики і директором Фізичного інституту при Мюнхенському університеті. Перебуваючи в Мюнхені, Рентген дізнався про те, що він став першим лауреатом Нобелівської премії 1901 року з фізики.
Крім Нобелівської премії Рентген був удостоєний медалі Румфорда Лондонського королівського товариства, золотої медалі Барнарда за видатні заслуги перед наукою Колумбійського університету, він був почесним членом і членом-кореспондентом наукових товариств багатьох країн. Рентген пішов у відставку зі своїх посад в Мюнхені в 1920 році, невдовзі після смерті дружини. Він помер 10 лютого 1923 року від раку внутрішніх органів.
Самостійно Х-промені відкрив український фізик Іван Полюй. Фахівці стверджують, що його відкриття було зроблено на кілька років раніше. Але історія розпорядилася так, що промені носить ім'я Рентгена і першим Нобелівським лауреатом з фізики став саме він.
Православні іменинники: Анастасія, Ганна, Софрон, Степан.
Католицькі іменинники: Гонората, Зенон, Франциск.
Цього дня:
1216 Папа Гонорій III затвердив орден мандрівних проповідників - домініканців. Засновником ордена був іспанський дворянин Домінік. Члени ордена називали себе «божими псами», а на їхньому прапорі були зображені пси, що розривають на частини тіла єретиків.
1661 Племена калмиків приймають російське підданство.
1857 Вийшла перша поштова марка Росії.
1882 Помічник Едісона Едвард Джонс придумав ялинкову електрогірлянду, якою прикрасив зелену красуню у себе вдома на Різдво. Але, як і раніше, ялинки ще довго прикрашали звичайними свічками. Вперше реклама електрогірлянд була опублікована в грудні 1901 року, а популярними вони стали тільки з 20-х років минулого століття.
1968 Повінчалися онук американського президента Ейзенхауера і дочка президента Ніксона.
1989 Вперше після зведення Берлінської стіни відкрилися для вільного проходу жителів ФРН і ГНР Брандербурзькі ворота.
1991 Останніми народними артистами СРСР стали Алла Пугачова і Олег Янковський.
1999 На посту прем'єр-міністра України був затверджений колишній голова Нацбанку Віктор Ющенко.
1999 Жителі іспанського містечка Ельче зірвали найбільший в історії джек-пот в лотереї, спільно вигравши 263 млн. доларів.
22 грудня народилися:
1178 Антоку - імператор Японії (1180-83).
1933 Марко Вовчок (1833) - українська письменниця.
1856 Френк Келлог (1856-21.12.1937) - держсекретар США (1925-29), лауреат
Нобелівської премії миру.
1858 Джакомо Пуччині (1858-29.11.1924) - італійський композитор.
1937 Едуард Успенський (1937) - письменник, батько Чебурашки, крокодила Гени, кота Матроскіна.
1959 Андрій Васильєв (1959) - музикант, гітарист групи «ДДТ».
1952 Рейф Файнс (1962) - англійський кіноактор («Англійський пацієнт», «Онєгін»).
1971 Інга Ільм (1971) - актриса («Пригоди Петрова і Васєчкіна», «Чайка»).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом