Комісія Парламентської асамблеї Ради Європи з політичних питань вирішила не схвалювати поправку до доповіді про голод у СРСР, яка визнає його геноцидом українців, повідомив заступник керівника російської делегації у ПАРЄ Леонід Слуцький.

«Усі поправки, які містять слово «геноцид», а також жодні українські пріоритети по відношенню до інших республік колишнього СРСР, які потерпіли від голоду у 30-х роках минулого століття, не пройшли», - зазначив він.

Резолюція щодо масового голоду 1932-1933 років на території колишнього СРСР буде представлена на січневій сесії ПАРЄ. Доповідачем призначено віце-спікера ПАРЄ Мевлюта Чавушоглу, який наприкінці листопада відвідав з візитом Москву.

У 2008 році Бюро ПАРЄ підтримало пропозицію Києва розглянути тему Голодомору. Українська делегація планувала запропонувати колегам документ, у якому Голодомор був би визнаний геноцидом українців.

Офіційна позиція Києва полягає у тому, що масовий голод початку 30-х років був організований керівництвом СРСР для знищення осіб української національності.

У Москві з таким підходом не згодні, вважаючи, що з голоду вмирали селяни по всьому СРСР, а не тільки у місцях компактного поселення українців.

Як раніше писав ForUm, член парламентської делегації України у ПАРЄ Ольга Герасим’юк заявила, що політичний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) схвалив проект доповіді про Голодомор в Україні та голод у СРСР.

Вона зазначила, що проект доповіді містить окремий розділ, який носить назву «Україна – найбільша жертва сталінського злочину Голодомору».

За матеріалами РІА «Новости», «Лента.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

464