Україна відзначає День сухопутних військ. Росія – День Конституції Російської Федерації (встановлений Указом Президента РФ від 19 вересня 1994 року як державне свято Росії). Кенія – День Незалежності (1963).
Сальвадор – День індійців. Туркменістан – День Нейтралітету. 12 грудня 1995 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Про постійний нейтральний статус Туркменістану», яка закріпила статус Туркменістану як нейтральної держави. Відзначається з 1996 р.
Леонід Биков народився 12 грудня 1928 року в селі Знам’янському Слов'янського району Донецької області. З дитинства Льоня Биков ріс хлопчаком тямущим, веселим, Однак і не думав стати актором. Надивившись фільмів про льотчиків («Валерій Чкалов», «Винищувачі»), він марив небом і мріяв вступити в льотне училище. Однак зовнішні дані у нього були не дуже: маленький на зріст і обличчя вічного підлітка. Однак свою мрію про льотну кар'єру наш герой все одно не облишив. В 1945 році, уже будучи в Ленінграді, він вступив в 2-у спецшколу для льотчиків (Аеротуру), де провчився всього місяць. Через зріст в 136 сантиметрів його із школи відрахували, і на цьому льотна кар'єра Леоніда Бикова закінчилася. Ось тоді він і вирішив податися в артисти. Перша спроба у Києві виявилася невдалою. Друга в Харкові увінчалася успіхом. Він вступив в театральний інститут. В 1952 році зіграв свою першу роль в кіно. Це був фільм режисерів Ісаака Шмарука і Віктора Івченка «Доля Марини». Леоніду дісталася епізодична роль простого сільського хлопчини Сашка.
В 1954 році режисери Олександр Івановський і Надія Кошеверова запрошують Бикова на велику роль (Петі Мокіна) в свою картину «Приборкувач тигрів». Фільм мав величезний успіх у публіки. З цієї миті ім'я актора Леоніда Бикова стало відомим всім. Тим часом майже одночасно із зйомками в «Приборкувачі» на тому ж «Ленфільмі» Биков знімався в іншій картині, де йому уже дісталася головна роль. Це була картина Анатолія Граника «Максим Перепелиця». Успіх цього фільму в прокаті був значно менше, ніж у двох попередніх, однак для Бикова саме ця картина по-справжньому відкрила двері у великий кінематограф і принесла йому величезну любов глядачів. Після цієї ролі до Бикова інакше як Максим ніхто і не звертався, адже це яскраве підтвердження величезної любові і шани глядачів. Погоджуючись на нові пропозиції, він прагнув вибирати ролі абсолютно різнопланові. Так він потрапив у фільми: «Чужа рідня» (1956), «Дорога моя людина», «Добровольці» (обидва- 1958), «Сварка в Лукашах», «Травневі зірки» (обидва- 1959). Давньою мрією Бикова була постановка картини про героїзм радянських льотчиків в роки війни. Любов до людей цієї професії жила в ньому завжди. Тому, коли наприкінці 60-х зажевріла можливість поставити фільм про військових льотчиків, Биков відразу вхопився за неї. У співдружності із сценаристами Євгеном Онопрієнком і Олександром Сацьким був написаний сценарій майбутнього фільму «В бій ідуть одні старики». В 1975 році Биков приступив до зйомок нової картини, і темою її знову стала війна. Фільм називався «Ати-бати, йшли солдати» (сценарій написали Борис Васильєв і Кирило Раппопорт). В головних ролях в ньому знялися Володимир Конкін і сам Леонід Биков (це була його 22-а роль).
12 квітня 1979 року Биков повертався на своїй машині з дачі під Києвом. Попереду нього рухався асфальтоукладач, і Биков вирішив його об'їхати. Однак як тільки він став виконувати обгін, йому назустріч вискочила вантажівка. Щоб уникнути лобового зіткнення, Л. Биков викрутив кермо вбік і на повній швидкості врізався в каток. На момент смерті Бикову було всього 50 років.
Православні іменинники: Деонісій, Неоніла, Ольга, Парамон.
Католицькі іменинники: Аделаїда, Іоанна, Олександр.
Цього дня:
1666 В Чудовому монастирі були зачитані звинувачення патріарху Никону: сіяв смуту в царстві Російському, втручався в державні справи, зловживав анафемою, мучив ченців покараннями і тортурами, монастирю своєму давав назву «Єрусалим», «Віфлеєм», «Голгофа». Никона позбавили патріаршества і священства, патріарх став простим ченцем.
1754 Михайло Ломоносов випробував модель «аеродромічної машини» - прообразу вертольота.
1800 Вашингтон отримав статус столиці США.
1934 В Ленінграді був убитий С. Кіров
1966 На Іжевському заводі випустили перший автомобіль «Москвич-408».
1999 Вперше за всю історію в Москві відкрився кафедральний католицький собор.
12 грудня народилися:
1766 Микола Михайлович Карамзін (1766-3.6.1826), письменник, історик.
1821 Гюстав Флобер (1821-8.5.1880), французький письменник.
1896 Народився маршал Георгій Жуков
1915 Френк Сінатра (1915-14.5.1998), американський співак.
1925 Володимир Якович Шаїнський, композитор.
1928 Чингиз Айматов, киргизький письменник.
1928 Леонід Федорович Биков (1928-12.4.1979), український актор і кінорежисер («В бій ідуть одні «старики»«, «Ати-бати, йшли солдати...»).
1941 Віталій Мефодійович Соломін, актор і режисер Малого театру («Пригоди Шерлока Холмса», «Сільва»).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом