Переговори на кліматичній конференції ООН у Копенгагені потрапили у «зачароване коло» нерозв'язних суперечностей між країнами, що розвиваються, і розвиненими. «На жаль, поки що сторони не мають точок дотику з принципового питання: яким повинен бути майбутній режим. Країни не можуть вирішити, яка повинна бути його архітектура. І тут основний вододіл іде між країнами, які несуть зобов'язання за Кіотським протоколом, тобто розвиненими країнами, і тими, хто не несе зобов'язань, - це країни, що розвиваються», - сказав член російської делегації, начальник відділу глобальних проблем навколишнього середовища МЗС РФ Олег Шаманов, повідомляє РІА «Новости».
У Копенгагені триває протистояння між тими, хто хотів би просто продовжити Кіотський протокол, і тими, що виступає за нову угоду для всіх країн. Кіотський протокол, який набув чинності у 2005 році, покладав зобов'язання щодо зниження викидів тільки на 37 розвинених держав.
Можливо, що проблему вдасться розв’язати у ході переговорів на більш високому рівні, коли 16 грудня почнуться переговори між міністрами, а пізніше – на рівні глав держав і урядів.
10 грудня генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав міжнародне співтовариство сприяти скороченню викидів в атмосферу газів, які викликають парниковий ефект.
Нагадаємо, з 7 по 18 грудня у Копенгагені проходить конференція ООН з проблем зміни клімату. У ній беруть участь 193 країни. Ще з 2007 року держави обговорюють новий кліматичний договір. Але поки що немає ні підсумкового тексту, ні чіткого уявлення про учасників пост-кіотської угоди, її фінансові механізми і терміни дії. Єдине, що змогли підготувати країни до конференції, - зобов'язання стосовно кількісних обмежень викидів парникових газів. Наприклад Україна пообіцяла знизити кількість викидів по відношенню до 1990 року на 20%.
Як очікувалося, переговори приведуть до підписання нової кліматичної угоди, яка замінить Кіотський протокол у 2012 році. Проте наразі більшість спостерігачів сходяться у тому, що посткіотський документ не буде прийнятий у Копенгагені, і сторони обмежаться політичною угодою, яка визначить процес кліматичних переговорів на 2010 рік.
Нагадаємо також, у «зеленому» рейтингу 30-ти найбільших міст Європи, який був представлений на Конференції ООН щодо зміни клімату у Копенгагені, Київ зайняв останнє місце.
Читайте на тему: В ООН покепкували над Україною. Її назвали «динозавром»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом