Учора в Києві за підтримки Міжнародного Фонду «Єдиний світ» відбулася презентація книги «Західні виборчі системи: міфи, геополітика і права людини». На заході були присутні відомі українські і зарубіжні політологи, політтехнологи, а також учені й політики.
Автори монографії - академік Академії правових наук України, професор, директор Національного експертного інституту України Дмитро Табачник і викладач кафедри теорії й історії держави і права юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка Олег Верник - у своїй роботі детально аналізують електоральні системи «старих і нових демократій» низки країн Західної і Східної Європи; умови їх достовірності, практичного застосування і відповідності проголошуваних цілей демократичним стандартам і правам людини.
Ця монографія є вже третьою за рахунком у серії книг, що видаються Міжнародним Фондом «Єдиний світ», яка включає світові уроки з «стійкої демократії» і розвитку цивільного суспільства.
Як розповів у своєму виступі глава правління Фонду Едуард Прутник, ініціатори видання книги прагнули детально проаналізувати досвід і проблемні питання у виборчому законодавстві західних країн.
«Зараз я можу абсолютно точно сказати, що в жодній країні немає абсолютно чіткого законодавства з цього питання. Але, незважаючи на те, що «ідеальне - ворог хорошого», до нього, однак, потрібно прагнути», - зазначив він.
Крім того, Прутник підкреслив, що книга буде розіслана по всіх бібліотеках України, а в січні наступного року «Єдиний світ» порадує читачів черговою роботою під назвою «Мови, які змінили світ».
У свою чергу, один з авторів, Дмитро Табачник, пояснив, що ця робота є «можливістю порівнювати різні моделі виборчих систем і таким чином шукати можливості поліпшити вітчизняну парламентську виборчу систему».
Враженнями про книжкову новинку з ForUm'oм поділився генеральний директор Національної бібліотеки ім. Вернадського, академік, секретар відділення історії і філософії НАНУ Олексій Оніщенко.
«Ця книга аналізує плюси й мінуси виборчих систем США і європейських країн, з яких можна почерпнути достатньо для того, щоб розумно організувати у себе виборчий процес і деякі моменти в нормах чітко сформульованої демократичності», - сказав він і додав: «Так, це справа не одного року, але, я не думаю, що ми до європейського рівня будемо йти багато років. Нам необхідно вдосконалити нашу виборчу систему».
Про свої роздуми на тему демократії і виборів розповіла і заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук.
«Я із задоволенням прийняла запрошення прийти на презентацію цієї книги. Для мене абсолютно очевидно, що в Україні є проблеми становлення демократії і ця монографія, безперечно, представляє інтерес. Сподіваюся, вона написана «незаангажованим поглядом», - зізналася заступник глави СП.
На її думку, «будь-які дослідження повинні бути зроблені так, щоб це було дійсно цікаво для українського досвіду».
«Україна знаходиться в пошуку оптимальної виборчої системи і світовий досвід нам може бути корисний. Тим більше, якщо це країни «старої демократії». Поки ж для нас абсолютно очевидно, що, незалежно від виду виборів, насамперед дуже важливе питання персоніфікації політичної влади і відповідальності за впровадження тієї або іншої політики», - підсумувала Ставнійчук.
Фото Володимира Синдєєва
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом