Україна шансів на вступ до Європейського Союзу вже давно не має. Про це в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у заявив директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна Кость Бондаренко.

«І провина у цьому і України, і Європи», – підкреслив експерт. За його словами, свого часу Україна мала непогані шанси переконати Євросоюз у тому, що вона може стати гідним членом ЄС: «У той час ще були сильні проамериканські тенденції у світі, і Україна у ЄС мала своїх лобістів».

Сьогодні, на думку Бондаренка, ці шанси дорівнюють нулю. «А якщо подивитися на ситуацію, яка сьогодні склалася у середовищі європейських чиновників, то виходить, що вони просто і не розглядають варіант виділення коштів на вступ України в ЄС, необхідних для будь-якої країни, оскільки вони пов'язані з ліквідацією цілої низки галузей господарства і підприємств», - зазначив він.

«Так от, такі кошти для України не передбачені у бюджетних документах ЄС, тому можна говорити про те, що, як мінімум, на декілька десятиліть перспектива членства України в ЄС «заморожується». А там під питанням і саме існування Європейського Союзу до того часу…», - підсумував Бондаренко.

У свою чергу, провідний експерт міжнародних програм Центру Разумкова Михайло Пашков вважає, що європейська інтеграція – це ключовий вектор зовнішньої політики України, і їй нема альтернативи. Проте, на його думку, не варто леліяти якісь надії щодо нинішнього саміту Україна-ЄС і вже тим більше - покладати на нього якісь завищені сподівання, оскільки він дійсно якоюсь мірою носить проміжний характер.

«Зараз ми визначаємо етапи рубежів переговорного процесу щодо угоди про асоціацію. І це дуже важливо. Тобто ми зафіксуємо, наскільки ми досягли прогресу і просунулися вперед у діалозі з ЄС щодо цієї угоди», - зауважив експерт.

Пашков підкреслив, що також потрібно враховувати той момент, що сьогодні обома сторонами фактично затверджений порядок асоціації – документ, який дозволить Україні природним чином наблизитися до норм, правил і стандартів ЄС.

«Таким чином, я не став би стверджувати, що наші відносини розвиваються по похилій. Навпаки, мені здається, що вони якраз йдуть по висхідній», - заявив він. Експерт прогнозує, що угода про асоціацію набуде чинності, можливо, наступного року. «До цього у нас є час, і повинна бути сконцентрована політична воля для того, щоб реалізувати вже узгоджені позиції», - підсумував Пашков.

Як повідомляв ForUm , сьогодні у Києві почав роботу 13-й саміт Україна – Європейський Союз. Делегацію Євросоюзу очолює прем'єр-міністр Швеції Фредрік Рєїнфельдт як прем'єр країни, що головує у ЄС.

На саміті Україна-ЄС, звертаючись до Президента України Віктора Ющенка, Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що вважає, що керівництво України недобросовісно виконує зобов”язання щодо реформування країни.

Також Баррозу висловив сподівання, що Україна і Європейський Союз зможуть завершити переговори про підписання Угоди про асоціацію упродовж 2010 року.

Читайте на тему:

У Києві відкривається саміт Україна-ЄС. У планах: надати нового імпульсу реформам

Ющенко сьогодні не отримає чіткого сигналу. Європа не скаже йому заповітні слова

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

776