Під головуванням міністра охорони здоров’я України Василя Князевича відбулася селекторна нарада, присвячена питанням захисту медиків та дотримання дезінфекційного режиму в лікарняних закладах. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі КМУ. Участь в нараді взяли перші заступники міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець, Олександр Біловол, керівники управлінь та департаментів МОЗ України, головні позаштатні спеціалісти МОЗ з різних спеціальностей, ректори вищих медичних закладів України, представники медичної спільноти в регіонах.

Князевич нагадав, що на сьогодні в Україні захворіло 32 639 осіб медичного персоналу, 13 з них померли. Кожен конкретний випадок детально розслідується міністерством та визначається рівень виконання протоколів захисту від інфекцій в лікарнях.

Як зазначалося на селекторній нараді, уряд планує виділити великі кошти на підтримку медицини, проте їх слід використати з максимальною користю, врахувавши висновки, які мають фахівці після першої хвилі епідемії.

Як засвідчив досвід, на сьогодні є багато питань по безпечності перебування хворих в лікарнях та безпечності роботи медиків. Князевич наголосив, що санепіднагляд, який дещо був послаблений останніми роками, необхідно відновити та зробити його більш дієвим та жорстким.

«В лікарні, де ситуація не контрольована або ніхто не звертає увагу на санепіднагляд, там головний лікар має піти з посади», - вважає Князевич. Він навів приклад, коли в реанімаційному блоці однієї з лікарень перебували хворі з грипом та післяопераційні, що неприпустимо. Чітке виконання вимог щодо маскового режиму, одягу, миття рук та багато іншого повинні контролюватися від медсестри до головного лікаря, який і несе відповідальність за виконання нормативів епідслужб.

В понеділок регіони отримають новий наказ, в якому будуть виписані методичні рекомендації щодо запровадження протиепідемічного контролю з чітко виписаними складовими. Серед ключових моментів йдеться про: засоби індивідуального захисту, гігієну рук, дезінфекцію відділень та поверхонь. Обов’язковим є застосування декількох видів дезинфіктантів та регулярна їх заміна.

Як зазначалося на нараді, в інфекційних лікарнях ситуація з дотриманням відповідного режиму є більш сприятливою, в той же час іншим медичним закладам, які готуються до перепрофілювання ліжок на випадок другої хвили грипу, слід звернути особливу увагу на виконання дезинфекційного режиму.

Особливу увагу на селекторній нараді приділили проблемі обліку медпрепаратів. «Я не задоволений тим, як відбувається облік препаратів, закуплених за державні кошти», - наголосив міністр, підкресливши, що чіткий контроль дозволить визначити дотримання протоколів лікування та допоможе у разі перевірок контролюючими органами. Він закликав лікарів в регіонах не ставитись легковажно до паперової роботи, а навести лад в документації.

На селекторній нараді регіони звітували про перебіг надходження обладнання, препаратів, деззасобів та ін. в рамках закупівель, здійснених урядом. Керівництво МОЗ закликало голів регіональних управлінь охорони здоров’я своєчасно повідомляти у разі затримок чи проблем з поставками, аби мати можливість оперативно реагувати.

Свої пропозиції, скарги, зауваження та досвід медики з різних регіонів зможуть продемонструвати 30 листопада на Колегії МОЗ, яка відбудеться в Києві. Міністр охорони здоров’я Василь Князевич дав доручення до понеділка підготуватись всім регіонам для звіту з питань: щодо використання бюджетних коштів по подоланню наслідків епідемії грипу; щодо епідситуації з захворюваності на грип та ГРВІ в областях; щодо діяльності Оперативних штабів та протиепідемічних комісій на місцях по подоланню епідемії грипу та ГРВІ; щодо стану імунопрофілактики та готовності регіонів до вакцинації населення та ін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

450