Сьогодні Міжнародний день солідарності з палестинським народом. Цього дня в 1947 році Асамблея ООН прийняла резолюцію про розділення Палестини. В 1977 році Генеральна Асамблея ухвалила щорічно відзначати 29 листопада як Міжнародний день солідарності з палестинським народом. Албанія відзначає День звільнення від фашизму. Вануату відзначає День єдності.

Сьогодні день народження у екс-президента Франції Жака Ширака. Майбутній президент народився в Парижі 29 листопада 1932 року. Його батько був банківським службовцем, а згодом працював в авіакомпанії. У 1950 році закінчив з відзнакою престижний Ліцей Людовика Великого. Далі відвідував заняття в Інституті політичних досліджень і в 1953 році в Гарвардському університеті. Брав участь у колоніальній війні з Алжиром, був поранений. В 1959 році закінчив Державну школу управління, елітний інститут для майбутніх членів державної адміністрації.

У 1960 році почав свою політичну кар'єру, ставши аудитором в загальному бухгалтерському управлінні французького уряду. В 1962 році увійшов до уряду Жоржа Помпіду, де став помічником держсекретаря з соціальних питань і опікувався безробіттям. У 1968 році брав активну участь у примиренні повсталих студентів і робітників. Коли в 1969 році Помпіду змінив Де Голля на посту президента, Ширак був призначений держсекретарем з економіки і фінансів. У 1973 році був призначений міністром сільського господарства і в 1974 - міністром внутрішніх справ.

За часів президентства д'Естена став прем'єр-міністром (1974-76 рр.). У 1977 році був обраний мером Парижа.

У 1986 році був призначений прем'єр-міністром і переобраний мером Парижа, але програв президентські вибори 1988 року Франсуа Міттерану.

На відміну від лідера лівих Міттерана, Ширак представляв голистів-правоцентристів і ратував за зниження податків, припинення контролю над цінами, приватизацію бізнесу і посилення покарань за тероризм.

Обраний президентом в 1995 році. Критики заявляють, що Ширак не виконав жодну з своїх обіцянок, і електорат абсолютно в ньому розчарувався. Рівень безробіття у Франції продовжує бути одним з найвищих серед країн-членів Європейського Союзу. Перший того року за останнє десятиріччя загальний страйк завів економіку країни майже в глухий кут. Тероризм не було знищено, збройні загони патрулювали Париж, але не могли запобігти вибухам, які влаштовували алжирські мілітаристи.

Жак Ширак одружений, у нього дві доньки.

Православні: Василь, Віктор, Дмитро, Іван, Макар, Матвій, Михайло, Микола, Федір.

Католицькі: Влас, Сатурнін.

Цей день в історії:

1852 Померла Аугуста Ада Лавлейс (рід. 10.12.1815), англійський математик і перший програміст у світі. Її батьками були знаменитий поет лорд Байрон і Аннабелла Байрон. Прославилася Аугуста як помічниця Чарльза Беббіджа, що створив прототип цифрової обчислювальної машини, для якої вона створила програму. Її визнають першим програмістом, і на честь неї була названа мова програмування Ада.

1920 Проголошена Вірменська соціалістична радянська республіка. Першим головою Ревкому став Саркіс Іванович Касян /Тер-Каспарян/, який буде розстріляний в 1937 році.

1924 Помер Джакомо Пучіні (народ. 22.12.1858), італійський композитор.

1936 Генеральний прокурор СРСР Вишинський розпорядився розглядати всі справи з нещасних випадків і аваріях як справи про саботаж.

1939 Президія Верховної Ради СРСР оголосила радянськими громадянами всіх жителів Західної України і Білорусі, в які входили радянські війська.

1945 Проголошена Федеральна Народна Республіка Югославія.

1947 Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про створення на території Палестини арабської і єврейської держав. Святкування цієї події переросло в зіткнення між арабами і євреями. У той час в Палестині арабів проживало майже вдвічі більше євреїв. Конфлікт між двома общинами загострювався через майбутнє переселення до Палестини євреїв з європейських і інших країн. Після відходу британських військ з території Палестини в травні наступного року буквально наступного дня спалахнула перша арабо-ізраїльська війна.

2001 Помер Джордж Харрісон (рід. 25.2.1943), гітарист «Бітлз».

2002 Верховна Рада України ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі між державами ГУУАМ.

29 листопаду народилися:

1778 Григорій Квітка-Основ’яненко, український письменник («Сватання на Гончарівці»).

1825 Жан Мартен Шарко (1825-16.8.1893), французький лікар дав ім'я душу Шарко, один з основоположників невропатології і психотерапії. Його син Жан Батист став відомим океанографом та полярним дослідником і загинув під час корабельної катастрофи.

1899 Григорій Косинка, український письменник.

1906 Роман Лазаревич Кармен (1906-28.4.1978), кінооператор. Кармен пройшов війну в Іспанії, всю Велику Вітчизняну

Після війни Кармен знімав Нюрнберзький процес, війну у В'єтнамі. Його лебединою піснею став багатосерійний документальний фільм «Невідома війна на Сході» («Суд народів», «Велика Вітчизняна»).

1930 Ніна Павлівна Гребешкова, кіноактриса, дружина кінорежисера Л.І.Гайдая, з яким прожила 40 років («Кавказька полонянка», «Діамантова рука», «Доживемо до понеділка», «12 стільців», «Не може бути»).

1966 Євгеній Віталійович Миронов, актор театру і кіно.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

608