Ізраїль відзначає День Вейцмана. Росія – День морської піхоти і День матерів Росії, а ще День оцінювача
В історії України цей день відзначений багатьма яскравими подіями: у 1918 році було створено Українську Академію Наук на чолі з В.Вернадським. В цей же день Анархіст Нестір Іванович Махно, що створив «Революційно-повстанську армію України», проголосив столицею свого війська село Гуляй-Поле Єкатеринославської губернії.
Цього дня в 1863 році народилася видатна українська письменниця Ольга Кобилянська. Сталося це в буковинському містечку Гура-Гумора в Австро-Угорщині. В 1868 році Кобилянська переїздить в Сучаву, і в 1875 - до Кімполунга. Ольга закінчує тут німецьку початкову школу. Дає приватні уроки української мови. У 12 років написала свої перші вірші, які присвятила матері. У 1880 році видає своє перше оповідання «Гортензія». В 1886 - 1891 рр. Кобилянська пише оповідання «Людина», в 1888-1895 «Царівна». В 1891 Кобилянська переїздить в Чернівці і живе тут постійно. Кобилянська завжди займалася самоосвітою, багато читала із західної, особливо німецької, літератури і філософії. Є думка — її поділяла зокрема Леся Українка, — що саме Кобилянська привнесла в українську літературу ідеї Ніцше. Втім, ніцшеанство важко ув'язується з ідеями жіночої емансипації, які Ольга сповідувала з ранньої молодості, спочатку стихійно, а потім, після переїзду в Чернівці і знайомства з головною галицькою феміністкою Наталією Кобринською, на твердій ідеологічній платформі. В 1894 році Кобилянська стала однією із засновниць «Товариства руських жінок на Буковині» і випустила його програмну брошуру під назвою «Дещо про ідею жіночого руху».
Головну ж любов свого життя Ольга Кобилянська зустріла вже після тридцяти. Осип Маковей, вчитель за основною професією, був молодший за Ольгу на три роки. Він писав вірші, прозу, літературну критику, був редактором газети «Буковина». У 1903 році Осип Маковей виїхав з Чернівців, одружився. Помер він в 1925 році, на 17 років раніше за Ольгу Юліанівну, яка так і не вийшла заміж.
1942 року Ользі Юліанівні було 78 років. Розбита паралічем, вона не могла пересуватися, і родичі не ризикнули відвезти її в евакуацію, хоча така можливість надавалася на початку війни. Втім, на той час в Буковині, яка не так давно приєдналася до Радянської України, багато хто сприймав прихід німецьких і румунських військ як визволення.
Проте окупаційна влада відразу ж взялася за письменницю, ім'я якої свого часу було піднято на щит радянської ідеології. Ольгу Кобилянську збиралися арештувати, публічно судити, а за деякими даними, йшлося навіть про розстріл. До всього цього, на щастя, не дійшло. Через звичайну тяганину або завдяки чиїмсь старанням, але справа затяглася, а 21 березня 1942 року письменниця стала недосяжною для будь-якої влади.
Православні: Олександр, Олексій, Ганна, Аристарх, Василь, Віктор, Гаврила, Григорій, Дмитро, Михайло, Микола, Петро, Сергій, Федір, Пилип.
Католицькі: Валер'ян, Вергилій, Йосип.
Цього дня:
1493 Колумб заснував перше поселення європейців в Америці – Ізабеллу (Домініка).
1582 18-річний В. Шекспір одружився з 26-річною Анною Хетвей.
1648 Видано універсал польського короля Яна II Казимира про привілеї українським козакам.
1795 Указом Катерини II в Курляндії, як і в усій імперії, введено наміснитцтво і здійснено перехід на юліанський календар.
1815 Російський цар Олександр I дарував Польщі конституцію.
1895 Альфред Нобель написав в Парижі заповіт, який помістив в банк в Стокгольмі. Коли через рік він помер, з‘ясувалося, що винахідник динаміту на зароблені на ньому кошти заснував премії за досягнення в царині фізики, хімії, медицини і фізіології, літератури і за миротворчу діяльність, направлені на благо людства.
1922 Вперше в грошовому обігу з'явилися нові банкноти - радянські червінці.
1923 В СРСР була створена комісія з боротьби із самогоном, кокаїном і азартними іграми.
1932 Сталін пояснив проблеми з голодом на Україні проникненням в колгоспи саботажників.
1939 В Німеччині всіх арійців зобов'язали протягом 12 місяців розлучитися з чоловіком-євреєм або дружиною-єврейкою.
1967 Англійський і хінді отримали статус державних мов в Індії.
1967 На екрани вийшов фільм Костянтина Єршова і Георгія Кропачова «Вій», в якому головні ролі зіграли Леонід Куравльов і Наталія Варлей.
1970 Олександр Солженіцин відмовився від поїздки до Швеції для отримання присудженої йому Нобелівської премії з літератури, вважаючи, що радвлада не дозволить йому повернутися на Батьківщину.
2002 В США створено резервний фонд для виплат страховок на випадок терактів, подібних подіям 11 вересня. Розмір фонду - $100 мільярдів.
27 листопада народилися:
1702 Андерс Цельсій (1701-25.4.1744), шведський астроном і фізик, який запропонував у 1742 році температурну шкалу, названу його ім'ям.
1801 Олександр Єгорович Варламов (1801-27.10.1848), композитор, майстер романсу («На заре ты ее не буди», «Вдоль по улице метелица метет»).
1863 Ольга Юліанівна Кобилянська (1863-21.03.1942), українська письменниця.
1897 Григорій Чупринка, український поет.
1918 Борис Євгенійович Патон, президент Академії Наук України (з 1962 р.), директор Інституту електрозварювання (з 1953 р.).
1925 Нонна /Ноябрина/ Вікторівна Мордюкова, актриса («Молода гвардія», «Добровольці», «Діамантова рука», «Вони билися за Батьківщину», «Вокзал для двох», «Рідня»).
1939 Галина Олександрівна Польських, актриса («Я крокую по Москві», «Змієлов», «Людина з бульвару Капуцинів», «Любити по-російськи»).
1949 Єва Шикульська, польська актриса («Зоря звабливого щастя», «26 днів з життя Достоєвського»).
1953 Борис Борисович Гребенщиков, лідер «Акваріума».
1955 Марина Мечиславівна Шиманська, актриса театру і кіно.
1963 Володимир Машков, актор театру і кіно.
1964 Робін Гівенс, американська кіноактриса, колишня дружина Майка Тайсона («Книга кохання», «Іноземний студент», «Ангел вулиці»).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом