Представники Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я вважають, що Україна на політичному рівні повинна ухвалити рішення про проведення вакцинації проти каліфорнійського грипу або відмову від неї.
Про це заявила заступник регіонального директора ЄРБ ВООЗ Ната Менабде під час зустрічі з керівництвом Мінохоронздоров'я.
Менабде виразила стурбованість ситуацією, яка склалася в Україні із захворюваністю грипом A/H1N1, але відмітила оперативність, професіоналізм, з якими Україна вирішує проблеми. «У вас є бажання й уміння для мобілізації сил, щоб тримати під контролем ситуацію. Ми вважаємо адекватними й правильними заходи, які здійснює Україна в лікуванні хворих», - сказала вона. При цьому Менабде додала, що з технічної точки зору ВООЗ даватиме рекомендації про необхідність вакцинації проти грипу A/H1N1 Каліфорнія.
Разом з тим, зазначила вона, Україна як держава має сама ухвалити рішення про доцільність або недоцільність її проведення. За її словами, це повинно бути політичне рішення на рівні уряду, Президента, парламенту щодо захисту своїх громадян від пандемічного грипу. Крім того, за словами Менабде, в державі повинна бути налагоджена система контролю над поствакцинальними реакціями й ускладненнями, приділена увага лабораторній діагностиці, - повідомляє «УНИАН».
На запитання, чи може Україна розраховувати на гуманітарну допомогу у разі ухвалення рішення про необхідність вакцинації, експерти ВООЗ зазначили, що це питання досить складне. Менабде пояснила це тим, що будь-який виробник, чия вакцина поставлятиметься до України, хоче мати гарантії, що вакцина не буде дискредитована, як це відбулося з гуманітарною допомогою минулого року, і не залишиться невикористаною на складах у той час, коли інші країни просять про допомогу.
За інформацією ВООЗ, на сьогоднішній день у світі використано 65 млн. доз вакцин у 16 країнах.
Щоб поліпшити ситуацію з інформуванням громадськості щодо ризиків, пов'язаних зі щепленнями й інфекційними хворобами, щоб мати можливість зіставити ці ризики, представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо запропонувала допомогу Україні в проведенні інформаційної кампанії.
Нагадаємо, кількість жертв захворювання грипом і ГРВІ зросла в Україні до 388 осіб за станом на вечір понеділка, 23 листопада.
Мінохоронздоров'я не дає оперативних даних щодо випадків захворювання пандемічним грипом А/h1n1.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом