До нового року у Києві можуть зрости ціни на тепло і воду, попереджають в опозиції.

«Поки «Київенерго» і «Київводоканал» розбираються між собою, хто кому чого винен, над жителями столиці нависла реальна загроза залишитися без води і каналізації. Причиною цього скандалу є суто політичне рішення, прийняте прем'єр-міністром України і мером Києва щодо повернення до тих тарифів, які існували на кінець весни поточного року», - сказав в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» у суботу міністр ЖКГ опозиційного уряду, народний депутат від Партії регіонів Олександр Попов.

При цьому він зазначив, що сам факт зниження тарифів заслуговує пошани у період, коли продовжується економічна криза і знизилися доходи населення.

У той же час депутат назвав таке рішення «половинчастим», оскільки не було вказане джерело для компенсації підприємствам «Київенерго» і «Київводоканал», повідомив «Інтерфакс-Україна».

За його словами, встановлені тарифи не покривають собівартість, а неплатежі за спожиті послуги збільшуються. Зокрема, борг «Київводоканалу» за спожиту електроенергію на сьогоднішній день складає 300 млн. грн, а борг «Київенерго» складає 700 млн. грн. «Виходом можуть бути фінансування із бюджету міста Києва, або з державного бюджету різниці, на яку були зменшені доходи «Київенерго» і «Київводоканалу», або залишається той варіант, що був раніше - підвищення цін на комунальні послуги. Але тепер, коли накопичилися додаткові борги, тарифи можуть піднятися ще вище», - підкреслив Попов.

За його словами, якщо проблему зараз не вирішити, то погрози «Київводоканалу» про те, що вони обмежать постачання води для столиці або припинять подавати її повністю, стає абсолютною реальністю.

Крім того, опозиційний міністр назвав ситуацію у Києві характерної для більшості міст країни.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

502