В умовах відсутності належної координації уряд і Національний банк України часом вживають фіскальних і монетарних заходів з фактично протилежним впливом на економіку, заявив міністр економіки України Богдан Данилишин.

«Серйозна проблема антикризової політики в умовах відсутності координації полягає у тому, що негативні наслідки у макроекономічній сфері, які уряд досить часто сприймає як помірну ціну досягнення інших пріоритетів, а тому не вимагає їхнього подолання, спонукають НБУ до дій, направлених на корекцію макроекономічних наслідків урядової політики», - зазначив міністр економіки.

Як приклад відсутності координації між урядом і НБУ Данилишин навів ситуацію, що виникає при зростанні бюджетного дефіциту, повідомляє «Дзеркало тижня»

«Уряд виходить з допустимості та неминучості дефіцитного фінансування бюджету в умовах кризи, тому вимагає активної позиції НБУ на ринку ОВГЗ. Проте Нацбанк, розглядаючи дефіцит як ключовий інфляційний ризик, проводить синхронну антиінфляційну політику, зв'язуючи ліквідність і тим самим гальмуючи економічну активність», - констатував міністр.

На думку Данилишина, це створює вкрай несприятливу ситуацію в українській економіці.

«Виникає «вибухонебезпечна» фіскально-монетарна «суміш», при якій уряд докладає зусиль для належного фінансування бюджетних витрат як рушійної сили внутрішнього попиту, а операції стерилізацій Нацбанку обмежують здатність пропозиції реагувати на виклики з боку попиту», - констатував міністр економіки.

При цьому він зазначив, що репутація НБУ як прозорої фінансової інституції є далеко небездоганною.

«Додатково до неадекватної монетарної політики, навколо Нацбанку регулярно спалахують скандали, пов'язані з непрозорим розподілом рефінансування, селективним продажем валюти за пільговим курсом, підозрами у причетності до валютних спекуляцій тощо», - заявив Данилишин.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

530