У Москві завершилася Перша всесвітня міністерська конференція з безпеки дорожнього руху «Час діяти», підсумком якої стало підписання Московської декларації, у якій делегати заходу одностайно зійшлися на думці, що період з 2010 по 2020 рр. слід оголосити «Десятиліттям дій щодо забезпечення безпеки дорожнього руху».

Метою дій передбачається стабілізація і подальше скорочення прогнозованого рівня смертності у ДТП, а також сприяння у реалізації рекомендацій, що містяться в всесвітній доповіді про попередження дорожньо-транспортного травматизму.

 

Крім того, в цій декларації ухвалюється посилення провідної і керівної ролі державних структур у сфері безпеки дорожнього руху, включаючи призначення зміцнення провідних відомств і відповідних механізмів координації на національному і субнаціональному рівнях.

Також делегати визнали за необхідне поставити перед країнами амбітні, але здійснимі завдання щодо зниження дорожньо-транспортного травматизму на національному рівні з чітко спланованими інвестиціями і політичними ініціативами.

 

За словами директора Департаменту з профілактики травматизму і насильства (ВООЗ) Ет’єна Круга наступним кроком після нинішньої конференції буде розгляд на сесії ООН дій з безпеки дорожнього руху і підписання подальшої резолюції.

«Я знаю, що Україна брала участь у заході, і дуже радий, що ваша країна почала приділяти увагу такій важливій проблемі, як безпека дорожнього руху», - зокрема, сказав пан Круг в ексклюзивному інтерв'ю ForUm’y.

 

У свою чергу, актуальність підписання декларації відзначив і український делегат, президент ВГО «Всеукраїнська Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін: «Безпека на дорогах – це колосальна проблема, якою займається весь світ. У підписаній резолюції намічені цілі, завдання і спільні зусилля щодо її вирішення. І ми раді, що всі делегати одностайно підписали її».

 

Кажучи про важливість підписаної декларації для України, Берлін підкреслив, що «проблемою безпеки на дорогах потрібно займатися щодня, використовуючи світовий досвід, враховуючи вже зроблені помилки і застосовуючи розроблені технології».

Найоптимістичніші враження залишилися після конференції і у заступника міністра охорони здоров'я України Володимира Юрченка.

«За те десятиліття, яке оголошене «часом дій», ми всі зобов'язані мобілізуватися і консолідувати свої зусилля для розв’язання цієї проблеми. Я думаю, що Україна до цього готова, оскільки ми вже вживаємо відповідних заходів», - сказав він і додав: «Ми провели консультації з представниками Євросоюзу, ООН, в Україні намічаються програми з реалізації деяких проектів. У нас є величезні надії на те, що будуть докладені масштабні зусилля». 
 
 

Нагадаємо, вчора у Москві відкрилася Перша всесвітня міністерська конференція з безпеки дорожнього руху. Міністри зі 150 країн у рамках безпрецедентної за масштабом конференції у Москві взяли участь в обговоренні питань боротьби з глобальною епідемією смертей на дорогах.

Як раніше повідомляв ForUm, минулого тижня під патронатом Глобального Партнерства з безпеки Дорожнього Руху (GRSP) «семиденка» безпеки дорожнього руху проходила в Україні.

Організатором Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху виступила Всеукраїнська громадська організація «Асоціація безпеки дорожнього руху» за сприяння генеральних партнерів Міжнародного Фонду «Єдиний світ» (глава правління Едуард Прутнік) і ЗАТ «Український страховий дім».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

517