Полiтика

Ющенко кинувся гасити пожежу з МВФ. Дійшло, що пора об'єднуватися?

Президент України Віктор Ющенко закликає політичні сили до об'єднання для виконання зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ).

«Президент закликає до консолідації всі політичні сили для безумовного виконання зобов'язань перед МВФ», - повідомив перший заступник керівника Секретаріату Президента Олександр Шлапак у ході зустрічі Глави держави з послами країн G-7.

Шлапак підкреслив, що виконання цих зобов'язань - це не просто обов'язок, «без них розвиток газового сектора України», економіки України неможливий.

Перший замглави президентського Секретаріату також повідомив, що Ющенко надіслав свої пропозиції МВФ і партнерам України до Меморандуму про соціально-економічну політику у рамках взаємодії з Фондом.

На початку зустрічі Ющенко запропонував послам G-7 розглянути три «найбільш чутливих питання для України: співпрацю з Міжнародним валютним фондом, соціальні стандарти, які нещодавно були підвищені в Україні, і ситуацію на газовому ринку та передав слово першому заступникові керівника Секретаріату Президента Шлапаку, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Перший замглави президентського Секретаріату нагадав, що, на думку G-7, Україна виконала критерій ефективності щодо золотовалютних резервів, монетарної бази і дефіциту бюджету.

«Проте ми практично не виконали своїх зобов'язань щодо структурних реформ», - підкреслив він.

Шлапак зазначив, що директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан, як і місія МВФ, висловили великий жаль, що Україна не справилася зі своїми зобов'язаннями.

Як повідомляв ForUm, МВФ восени 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні кредитів у рамках програми stand-by у розмірі приблизно $17 млрд. За минулий час Україна вже отримала три транші на загальну суму майже $11 млрд.

Виділення четвертого траншу у розмірі $3,8 млрд було заплановане на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу у Києві наприкінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. Згідно з її повідомленням від 25 жовтня, місія чекала підтримки узгодженого пакету заходів економічної політики з боку Президента, прем'єр-міністра, міністра фінансів і голови Нацбанку, а також вето на закон про підвищення соціальних стандартів. Проте Ющенко згодом вирішив підписати цей закон.

У результаті Пазарбазіолу на початку листопада повідомила, що подання урядом України проекту державного бюджету на 2010 у його нинішньому вигляді та підписання Президентом закону про підвищення соціальних стандартів порушують зобов'язання Києва, взяті у рамках співпраці з МВФ.