Президент України Віктор Ющенко закликає політичні сили до об'єднання для виконання зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ).

«Президент закликає до консолідації всі політичні сили для безумовного виконання зобов'язань перед МВФ», - повідомив перший заступник керівника Секретаріату Президента Олександр Шлапак у ході зустрічі Глави держави з послами країн G-7.

Шлапак підкреслив, що виконання цих зобов'язань - це не просто обов'язок, «без них розвиток газового сектора України», економіки України неможливий.

Перший замглави президентського Секретаріату також повідомив, що Ющенко надіслав свої пропозиції МВФ і партнерам України до Меморандуму про соціально-економічну політику у рамках взаємодії з Фондом.

На початку зустрічі Ющенко запропонував послам G-7 розглянути три «найбільш чутливих питання для України: співпрацю з Міжнародним валютним фондом, соціальні стандарти, які нещодавно були підвищені в Україні, і ситуацію на газовому ринку та передав слово першому заступникові керівника Секретаріату Президента Шлапаку, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Перший замглави президентського Секретаріату нагадав, що, на думку G-7, Україна виконала критерій ефективності щодо золотовалютних резервів, монетарної бази і дефіциту бюджету.

«Проте ми практично не виконали своїх зобов'язань щодо структурних реформ», - підкреслив він.

Шлапак зазначив, що директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан, як і місія МВФ, висловили великий жаль, що Україна не справилася зі своїми зобов'язаннями.

Як повідомляв ForUm, МВФ восени 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні кредитів у рамках програми stand-by у розмірі приблизно $17 млрд. За минулий час Україна вже отримала три транші на загальну суму майже $11 млрд.

Виділення четвертого траншу у розмірі $3,8 млрд було заплановане на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу у Києві наприкінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. Згідно з її повідомленням від 25 жовтня, місія чекала підтримки узгодженого пакету заходів економічної політики з боку Президента, прем'єр-міністра, міністра фінансів і голови Нацбанку, а також вето на закон про підвищення соціальних стандартів. Проте Ющенко згодом вирішив підписати цей закон.

У результаті Пазарбазіолу на початку листопада повідомила, що подання урядом України проекту державного бюджету на 2010 у його нинішньому вигляді та підписання Президентом закону про підвищення соціальних стандартів порушують зобов'язання Києва, взяті у рамках співпраці з МВФ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

466