Бельгія відзначає День королівської династії (1866). Казахстан День національної валюти. Встановлений в 1997 р., національна валюта - тенге - введена в обіг в 1993 р.

Палестина День проголошення незалежності (1988). Росія День призовника (з 15.11.1992 - за рішенням президента Росії Бориса Єльцина). А Японія Фестиваль Сім-п’ять-три.

Цього дня в 1946 році Рада Міністрів УРСР ухвалила ввести новий український правопис.

У більш ніж тисячолітній історії української орфографії виділяються чотири періоди, найдраматичнішим з яких є останній, четвертий. Він починається з першої четверті ХІХ століття і пов'язаний з формуванням нової української літературної мови на народній основі. Український народ був розкиданий по декількох державах, які по-різному ставилися до нашої мови. Це стало причиною появи багатьох українських орфографій. Діячі української культури Придніпровської України, Галіції, Буковини і інших частин країни прагнули зближувати свій правопис. Але з приходом радвлади в Україні почалися знищення будь-яких проявів національного самовираження, зазнали поразки і спроби вдосконалити український правопис. Радянські урядовці вносили в нього свої поправки.

У 1933 році виходить новий правопис, «очищений від націоналістичних збочень, які перешкоджали оволодінню писемності широкими масами і орієнтували українську мову на відрив від російської.., на польську і чеську буржуазну культуру» (Український правопис. — Х., 1933. — С.4—5). Якщо перекласти ці міркування на звичайну мову, то з української орфографії усунули майже все, що відображало оригінальні риси української фонетико-морфологічної системи. Таке «очищення» продовжувалося в перевиданнях 1946-го і 1960 років.

Подальша русифікація української орфографії була припинена в кінці 80-х років минулого століття на хвилі національного підйому. У 1990 році з'являється чергове видання «Українського правопису», в якому в український алфавіт була повернена усунена в 1933 році буква «ґ», скорочена кількість виключень у передачі на письмі слів іншомовного походження, розширена сфера використання закінчень — у(ю) в родовому відмінку однини іменників другої відміни, уточнено правило написання складних слів. Але ні це видання зведення правил орфографії, ні наступне (1993 року) не повернули українській мові його власний орфографічний вигляд, який так довго спотворювали ті, хто виконував замовлення творців «нової історичної спільноти — радянського народу» з єдиною (звичайно ж, російською!) мовою.

Суперечки про український правопис не вщухають і нині, спроби наблизити його до національної орфографії натрапляють на супротив, і не без допомоги тих, хто свого часу «вичищав» з нього прояви національного самовираження.

Православні: Акиндін, Анемподіст, Ганна, Афоній, Іоанн, Маркіан, Пігасій.

Католицькі: Альберт, Леопольд.

Цього дня:

1415 Під тиском великого князя литовського Вітовта відбувся поділ Руської Церкви на митрополії Московську і Київську.

1860 У ході семигодинної дискусії про престолонаслідування в англійському парламенті утворилися партії консерваторів (торі) і лібералів (вігі).

1881 Винахідник А.Можайський отримав патент на винахід літака.

1889 У Бразилії повалено імператора Педро II. Країна проголошена республікою.

1904 Американець Кінг Кемп Жиллетт запатентував бритву зі змінними лезами. День народження Gillette.

1905 У Москві помер видатний фізіолог і психолог, почесний академік Іван Михайлович Сеченов (народ.1829).

1920 У Женеві почалося перше засідання Асамблеї Ліги Націй.

1932 У СРСР затверджено постанову про звільнення за прогул без поважної причини.

1934 У СРСР проведена перша телепередача з звуковим супроводом. Актор МХАТу Іван Москвич прочитав оповідання Чехова «Зловмисник».

1967 За антирадянську діяльність до трьох років ув'язнення засуджений український політик В.Чорновіл.

1975 В Іспанії баскська, каталонська і галісійська мови визнані як національні.

1983 На Кіпрі відбувся розкол, проголошена Турецька республіка Північного Кіпру.

1988 Проголошено створення Палестинської держави з столицею в Єрусалимі.

15 листопада народився:

1397 Микола V, Папо Римський (1447-55), гуманіст, просвітитель.

1738 Уїльям (Фрідріх Вільгельм) Гершель (1738-25.8.1822)

англійський астроном, що відкрив планету Уран.

1883 Лінардс Лаїценс (1883-14.12.1938), латиський письменник, розстріляний.

1945 Анне-Фрід /Фріда/ Лінгстад-Фредріксон, співачка з «АББА».

1953 Ігор Ліванов, актор («Тридцятого знищити», «Гвинт», На розі біля Патріарших»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1198