Сьогодні в Києві під патронатом Глобального Партнерства Дорожнього Руху (GRSP) стартував Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Організатором заходу виступила Всеукраїнська громадська організація «Асоціація безпеки дорожнього руху» за сприяння генеральних партнерів Міжнародного Фонду «Єдиний світ» (глава правління Едуард Прутник) і ЗАТ «Український страховий дім». Про це повідомляє кореспондент ForUm’у.

Також ідею Всеукраїнського тижня безпеки на дорогах підтримують Департамент ДАІ МВС України, Федерація Червоного Хреста, Міністерства у справах сім'ї, молоді і спорту й охорони здоров'я України, Укравтодор, КМДА, Товариство сприяння обороні України, Всесвітня організація охорони здоров'я, проекти Європейської комісії з безпеки дорожнього руху – Твінінг «Безпека дорожнього руху» і ТЕМ-Т, а також численні професійні громадські об'єднання, бізнес-сектори й волонтери.

У стартовій прес-конференції брали участь голова Координаційної Ради ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» Олександр Скибінецький, голова правління ЗАТ «Український страховий дім» Михайло Берлін, глава наглядової ради Фонду «Єдиний світ» Олександр Ілляшенко, регіональний менеджер міжнародної організації Глобальне партнерство з безпеки дорожнього руху (GRSP) Кетлін Елсіг, заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України Сергій Будник, а також представник офіційного спонсора заходу ВАТ СК «ПЗП Україна» Томаш Тарковський.

 
 

«Безпека дорожнього руху на сьогоднішній день не менш важлива проблема, ніж сезонні захворювання грипом. Ми хотіли б, щоб ця проблема стала пріоритетною в контексті національної безпеки, в яку вкладалися б стратегічне планування, адекватні ресурси й координація дій», - зокрема, заявив Олександр Скибінецький.

 
 

За твердженням експертів, на сьогоднішній день Україна знаходиться на четвертому місці серед країн-лідерів по кількості жертв ДТП: з розрахунку на один мільйон автомобілів - 961 людина. При цьому найнебезпечніні чинники ризику виникнення ДТП складають водіння в нетверезому стані, перевищення швидкості й користування мобільними телефонами.

Разом з тим результати дослідження громадської думки, проведені за замовленням ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» й Фонду «Єдиний світ», дозволяють констатувати, що зараз три чверті українців не задоволені рівнем безпеки руху. Причому, як виявилося, значну незадоволеність ситуацією висловлюють більше водії, ніж пішоходи.

«Ми дуже раді, що в нашій державі проблемі безпеки на дорогах приділяється все більше уваги, - у свою чергу заявив заступник начальника ДАІ Сергій Будник.– Повинен сказати, що через рік після внесення змін до законодавства, зроблено досить багато: зокрема, хочу зазначити, що кількість загиблих у ДТП зменшено більш ніж на дві тисячі. Ця динаміка є для нас показником того, що люди в нашому суспільстві починають розуміти і серйозно відноситися до проблеми безпеки на дорогах».

 
 

За його словами, за дев'ять місяців поточного року на українських дорогах зафіксовано всього 5,2 млн. правопорушень, що порівняно з минулим роком – у 2008 році дорожніх правопорушень було зафіксовано близько 6,4 млн., є показником підвищення відповідальності українців.

Представник Міжнародного Фонду «Єдиний світ» Олександр Ілляшенко в своєму виступі зазначив, що на сьогоднішній день проблема безпеки на українських дорогах привертає увагу не лише громадськості, але й законодавчої гілки влади.

 

«Ініціатива Асоціації безпеки дорожнього руху представлена на розгляд Верховної Ради України у вигляді законопроекту про щорічне проведення дня пам'яті жертв ДТП. А також щорічного проведення тижня безпеки дорожнього руху. Наш Фонд займається вирішенням саме тих проблем, які у результаті вплинуть на поліпшення життя не лише наших співгромадян, але й допоможуть Україні інтегрувати в світову спільноту», - сказав він.

У свою чергу, регіональний менеджер міжнародної організації Глобальне партнерство з безпеки дорожнього руху (GRSP) Кетлін Елсіг підкреслила, що ДТП є «одними з основних причин смертності» у всьому світі.

 
 

«Дорожньо-транспортний травматизм націлений на всі вікові групи, але основними жертвами стають, як правило, молоді люди у віці від 15 до 29 років. І, на жаль, в України немає імунітету від цієї сучасної хвороби. Упродовж 2008 року понад 20 чоловік щодня прощалися зі своїми життями на дорогах України. І мені хотілося б, щоб ці цифри залишилися у вашій пам'яті», - сказала вона.

А президент ВГО «Асоціації безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін зазначив, що сьогодні Україна «характеризується одним з найвищих рівнів ризику потрапити в ДТП».

 
 

«У той же час ми продовжуємо нехтувати цими цифрами. Країни з високим рівнем доходу вже навчилися знижувати дорожньо-транспортний травматизм навіть при зростанні дорожнього руху. Досвід цих країн показує, що ця проблема може успішно вирішуватися, якщо влада ставить амбітні, але вирішувані плани, задіює потенціал усього суспільства і збільшує фінансування програм, пов'язаних з безпекою дорожнього руху», - переконаний він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1139