В окремих областях і містах України не може бути встановлено комендантську годину без введення надзвичайного стану в країні. Про це заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові ForUm’у заступник голови комітету з правової політики, народний депутат з БЮТ Сергій Міщенко.
«Згідно із законом про правові положення введення надзвичайного стану вводиться комендантська година. Це можна зробити лише за указом Президента, після чого ще повинен проголосувати таке рішення парламент», - зокрема, сказав він. За словами нардепа, без такого рішення місцева влада може лише рекомендувати громадянам обмежити своє пересування. «Але це не означає, що українці змушені це виконувати, оскільки повинна бути дотримана законна процедура, а тільки на місцевому рівні запровадити комендантську годину неможливо», - розповів Міщенко. Парламентарій підкреслив, що Президент України має право ввести в країні надзвичайний стан. «Але чи буде він робити це зараз? Потрібно почекати, подивитися, як розвиватиметься ситуація ( з епідемією грипу - ред.)», - підкреслив політик.
У свою чергу, народний депутат з ПР Юрій Мірошниченко підтвердив, що влада в Броварах самостійно, без законних на те підстав, не має права вводити комендантську годину: «Самостійне введення комендантської години мером міста або губернатором області – це перевищення повноважень. Як мінімум - правопорушення, як максимум - кримінальний злочин. Я вже не говорю про порушення прав громадян».
Пояснюючи процедуру введення надзвичайного стану в країні, нардеп зазначив, що спочатку проводиться засідання РНБО, за результатами якого Президент, у разі позитивного рішення, видає відповідний указ, після чого рішення ухвалює парламент.
Мірошниченко вважає, що якби Президент, зловживаючи своїм правом, і запровадив надзвичайний стан, то це могло б викликати обурення суспільства. «Мені здається, це спровокує більше негативних наслідків, ніж позитивних. Я не можу коментувати, чи є підстави вводити надзвичайний стан, тому що у нас немає об'єктивної інформації, зокрема, скільки щодня гине людей від грипу… хоча, я думаю, що сьогоднішнього карантину цілком достатньо для того, щоб передбачати якесь розповсюдження (вірусу – ред.) і зробити неможливим розповсюдження цієї хвороби територіально», - пояснив політик.
Він допускає, що інтрига з введенням надзвичайного стану може бути пов'язана з президентськими виборами, оскільки, у разі його введення, повноваження нинішнього Глави держави продовжуються і народне волевиявлення переноситься. «Але мені здається, що Президент нічого не виграє, якщо на якийсь час відкладе ці вибори», – підсумував Мірошниченко.
Як повідомляв ForUm, міськвиконком Броварів заборонив підліткам без супроводження дорослих виходити на вулицю після 22:00. А підлітків, які гулятимуть по місту без супроводу, правоохоронці доставлятимуть до дільниці. Батьки ж будуть вимушені забирати дитину вночі з міліції і, не виключено, платити штраф.
Нагадаємо, 30 жовтня в Україні почалась епідемія високопатогенного грипу A/H1N1.
За даними на ранок 5 листопада, під час епідемії від грипу й ГРВІ в Україні вже померло 96 осіб, зокрема 7 вагітних і 6 лікарів, - заявила голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва.
За даними на другу половину дня 4 листопада, кількість померлих від пневмонії в Україні досягла 86 осіб, - повідомила перший заступник головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська. За її словами, лабораторно підтверджені 17 випадків захворювання пандемічним грипом A/H1N1. За останніми даними, від грипу А(H1N1) померло 5 осіб.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом