Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав США розмістити війська на території його країни, щоб захистити її від можливої військової агресії з боку Росії.
Під час конференції у Вашингтоні Сікорський нагадав, що недавно Росія й Білорусь провели неподалік від польської території сумісні навчання, в яких взяли участь сотні танків. При цьому, за його словами, зараз у Польщі знаходяться всього шість американських військових.
«Якби у вас з одного боку було 900 танків, а з іншого – шість військовослужбовців... Вас би це переконало?», - сказав Сікорський, повідомляє «Бі-Бі-Сі».
Глава польського зовнішньополітичного відомства зазначив, що при вступі Польщі в НАТО Росія отримала запевнення, що альянс не стане розміщувати в Східній Європі значні військові сили. «Але у той час ніхто й уявити собі не міг, що війська взагалі не будуть відправлені. Я думаю, що це необхідно зробити», - зазначив польський міністр.
Сікорський сказав, що віце-президент США Джо Байден, який нещодавно відвідав Польщу з візитом, запевнив Варшаву в тому, що Вашингтон як і раніше є її стратегічним союзником. Проте справи, за словами керівника польського МЗС, стали б переконливішими, ніж слова. «Якщо ви все ще можете собі це дозволити, нам потрібні якісь стратегічні запевнення», - сказав міністр закордонних справ Польщі, звертаючись до представників США.
Недавні російсько-білоруські навчання Захід-2009 викликали чималий неспокій у Польщі. Місцеві ЗМІ повідомляли, що під час маневрів відпрацьовувався не лише захист майбутнього газопроводу Північний потік, але й наступальна висадка військ на польських берегах, а також використання літаків для перевезення ядерної зброї.
Польське видання «Впрост» цитує аналітичну записку польського міністерства оборони, в якій сказано, що навчання «лише теоретично були оборонними». «Більшість відпрацьованих епізодів... прямо вказують на наступальний характер операцій», - пише, за даними видання, міноборони Польщі.
Білоруські військові, втім, повідомляли напередодні маневрів, що навчання «Захід-2009» «повинні перевірити можливості РФ й Білорусі щодо забезпечення військової безпеки Союзної держави».
Президент Білорусі Олександр Лукашенко також підкреслював, що подібні навчання проводяться вже не перший рік і не представляють якої-небудь загрози для сусідів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом