Початок будь-якого пленарного тижня у депутатів проходить під гасло: «Жодного дня без ідей». Ось і сьогодні парламентаріям запропонували поділитися своїми «кровними» грошима з простим народом – віддати тижневу зарплату на боротьбу й профілактику грипу.
«Я за те, щоб депутати якусь частину своєї зарплати внесли до благодійного фонду для того, щоб подолати цю хворобу. Це б свідчило про моральну й здорову атмосферу в парламенті по боротьбі з епідемією», - прокоментував ForUm’у таку пропозицію парламентарій з ПР Юрій Мірошниченко.
На думку політика, кожен депутат міг би віддати свою місячну заробітну плату, хоча для тих з них, хто живе лише на зарплату, «це буде певний удар по бюджету, але тут важливий моральний сигнал суспільству».
У той же час, він усвідомлює, що навіть річної зарплати всіх депутатів не вистачило б для вирішення проблеми. «Та й самі гроші не вирішать її. Тут мова йде про цілий комплекс організаційних заходів, які повинні бути забезпечені. Тому що навіть за наявності коштів необхідно організувати ту ж доставку ліків, прийом громадян і так далі. Та схема, яка пропонується прем'єром, – що тільки в лікарнях і поліклініках можна отримати ліки – мені здається сумнівною. Адже достатньо порівняти, скільки людей може потрапити в кабінет до лікаря, і скільки – в аптеки. Це незіставні цифри», - зазначив Мірошниченко.
Нардеп з БЮТ Андрій Шкіль згоден зі своїм колегою по парламенту, що навіть річної зарплати слуг народу не вистачить для того, щоб така дія «мала ефект». Хоча особисто він готовий відмовитися від частини свого робочого доходу для допомоги людям: «Це позитивний сигнал суспільству. Я готовий виділити частину зарплати. Але скажу щиро, як будь-який народний депутат, я закріплений за виборчим округом і займаюся подібними речами в його межах. Як на мене, це набагато ефективніше».
Проте Шкіль резюмував, що така гуманітарна допомога парламенту «нічим не допоможе і нічого не вирішить».
Нагадаємо, Верховна Рада України виділила з державного бюджету 1 млрд. грн. для боротьби з епідемією грипу. За закон про внесення змін до державного бюджету 2009 року проголосували у вівторок 401 депутатів з 444 зареєстрованих.
У голосуванні брали участь всі фракції парламенту, а також позафракційні депутати.
Законом передбачається виділення додаткового фінансування на 2009 рік у сумі 1 млрд. грн. для резервного фонду держбюджету за рахунок перерозподілу між загальним і спеціальним фондами держбюджету перевищення валових доходів над витратами Національного банку України.
Головним розпорядником цих коштів визначено Міністерство охорони здоров'я України.
Як повідомляв ForUm, Кабінет міністрів України попросив Верховну Раду шляхом внесення змін до Держбюджету-2009 виділити 1 млрд. грн. на боротьбу з епідемією.
3 листопада прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила про раціональне використання 500 млн. грн., виділених для боротьби з розповсюдженням пандемічного грипу в Україні.
30 жовтня міністр охорони здоров'я України Василь Князевич заявив про те, що в Україні почалася епідемія високопатогенного грипу A/H1N1.
Сьогодні прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, виступаючи у Верховній Раді з інформацією уряду про ситуацію, що склалася в Україні у зв'язку з розповсюдженням епідемії грипу, заявила, що з моменту початку епідемії грипу й ГРВІ в Україні померла 71 людина.
Ольга Москалюк
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом