Паніка у Києві у неділю пішла на спад: метро і вокзал рятуються миючими засобами, кіно і театри працюють без змін, у лікарнях пообіцяли приймати людей і без київської прописки. Все більше жителів міста схиляється до думки, що паніка навколо грипу роздута.
На підстанції «швидкої» почало надходити набагато більше дзвінків: за суботу кияни 6 тис. разів викликали «швидку». І це тільки зафіксовані дзвінки – більшість жителів міста так і не змогли додзвонитися на «103», зайнято було і на «гарячій лінії» Кабміну, яка явно не розрахована на таку кількість звернень.
«У неділю у столиці було зафіксовано 16 733 пацієнти з діагнозом вірусних захворювань, – розповідає головний санлікар Києва Олександр Пономаренко. – Офіційно ми зможемо оголосити епідемію грипу у столиці, коли кількість хворих досягне 23 750 чоловік».
В інфекційному відділенні лікарні №9, де тримають підозрюваних на свинячий грип, нам розповіли, що хворих у них - 94, а ліжок усього 86. Але більшість пацієнтів хворіють на інші недуги, «свинячим грипом лише кілька».
Зате у приватних клініках – повний аншлаг: люди викликають «швидкі» з приводу і без, боячись будь-якої нежиті. У результаті 90% викликів – помилкові.
На вокзалі - всі співробітники у захисних масках, які знімають при розмові. Гучномовцем кожні хвилин п'ятнадцять оголошують про епідемію.
На першій колії стоїть потяг «Київ-Ужгород». Начальник состава розповідає, що вранці приїхали із Ужгорода і, слава Богу, жодна людина на погане самопочуття не скаржилася. Запобіжні засоби на залізниці такі: всі провідники у пов'язках, після кожної станції туалет обробляють дезінфекційним розчином, ним же обмивають поручні, а посуд обливають кип'ятком. Більше половини пасажирів теж у пов'язках.
Мити підлоги на вокзалі теж стали частіше: тепер кожні дві години, і миючого засобу використовують вдвічі більше. У метрополітені теж перейшли на режим посиленого прибирання, пише «Газета по-київськи».
«Прибирати почали частіше, поручні протирають. Усі співробітники повинні у масках бути. Звичайно, хотілось би її міняти кожні чотири години, як годиться, але у нас поки тільки по одній масці», – каже чергова на станції «Дарниця».
Столичні кінотеатри на карантин не закриваються, хоча визнають: відвідуваність впала на 30-40%. У «дорослих» театрах вистави на вихідні йшли за розкладом і з аншлагом. Найбільше потерпіли через грип «дитячі» заклади. Вже пару днів простоює без глядачів Київський планетарій, батьки вважають за краще залишити дітей вдома, а не вести їх дивитися на зірки. Менше глядачів стало і в цирку, але батьки можуть перенести квитки до травня наступного року, на пізніший період.
Загальний ажіотаж позначився і на ринках: люди скуповують все, що може допомогти при грипі та простуді. Торговці не забули на цьому нажитися: за три дні лимони подорожчали майже вдвічі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом