Сьогодні День міжнародного визнання Петербургу і День визнання Північної і Південної Дакоти (1889). Бразилія, Еквадор святкують День пам'яті. Венесуела, Мексика, Португалія День пам'яті /Поминальний день (Dia de Muertos). Естонія також відзначає Поминальний день. Ізраїль День Декларації Бальфура. Карелія «Kegrin paiva» - «пугало-день. Національне карельське свято.
Цього дня в 69 році до Різдва Христова народилася Клеопатра.
Всупереч поширеній думці остання єгипетська цариця була зовсім некрасива. На старовинних монетах ми бачимо її зображення - довгий ніс, мужоподібні риси обличчя. Але боги наділяли Клеопатру чарівливим голосом і харизмою. Крім цього, вона була добре освіченою жінкою. Їй всього 17, коли, після смерті батька, вона підіймається на трон разом зі своїм 10-річним братом. Згідно з стародавніми звичаями і, незважаючи на різницю за віком, вони повинні повінчатися.
Перша зустріч Клеопатри і Юлія Цезаря архівідома: імператор одержує подарунок – знаменитий східний килим із загорненою в ньому 22-річною Клеопатрою. Таким чином вона добилася аудієнції з імператором, проти якої заперечував її чоловік, який не бажав, щоб вона втручалася в чоловічу політику. Вона закохується у великого полководця. Вона дарує йому сина – Цезаріона - спадкоємця двох великих держав: Рима і Єгипту. В цей період Клеопатра живе в Римі, Цезар будує для неї палац, здається, він готовий одружуватися. За його наказом готується закон, що дозволяє йому мати декількох дружин, як це прийнято у володарів Сходу. На жаль, амбіціям Клеопатри не судилося збутися – Юлій Цезар убитий.
А в Римі Октавіан і Антоній – спадкоємці Цезаря по другому тріумвірату – розділили імперію на дві частини. 19-річний Октавіан залишається в західній частині імперії, 42-річний Антоній призначений на схід, у тому числі до Єгипту. Під час зустрічі з Антонієм Клеопатра зачаровує Антонія, вони стають коханцями, чим викликають незадоволеність римських патриціїв і гнів дружини Антонія. Октавіан же, бажає перетворити Єгипет на римську колонію, а її – царицю Єгипту, як трофей, показати Риму. Їй 39 років, вона – остання правителька знаменитої династії птоломєїв, вона вважає за краще померти, але не перетворитися на рабиню
Так закінчилося життя цієї незвичайної жінки, яка не здогадувалася про славу, що її знайшла пізніше.
Православні: Артем (Артемій), Іларіон (Іларіон).
Католицькі: Маргарита.
Цього дня:
1675 Померла в ув'язненні бояриня Феодосія Прокопівна Морозова (нар.1632), розкольниця.
1696 (20 жовтня за ст. ст.) За ініціативою Петра Першого засновано Російський флот.
1790 Олександра Радищева, закутого в кайдани, відвезли до Сибіру.
1835 Техас оголосив про своє право вийти зі складу Мексики і утворив свою армію, командуючим якої став Сем Хьюстон (в його честь потім буде названо одне з найбільших міст штату). Це викликало у відповідь реакцію з боку мексиканського уряду, і незабаром почалася Техаська війна.
1889 Північна і Південна Дакота ввійшли до складу США, ставши відповідно 39-м і 40-м штатами.
1903 Вийшов перший номер англійської газети Daily Mirror.
1934 Німецькими нацистами заборонено як весільний марш використовувати музику єврея Мендельсона.
1938 Першим жінкам присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Ними стали льотчиця Валентина Гризодубова, Поліна Осипенко і Марина Раскова за зроблений у вересні рекордний безпосадочний політ з Москви на Дальній Схід з 24 по 25 вересня 1938.
1939 Верховна Рада СРСР прийняла Закон «Про включення Західної Білорусі до складу СРСР і возз'єднання її з Білоруською РСР».
1941 В Москві почала роботу радіостанція «Радянська Україна».
1947 «Правда» вперше використовувала гасло «Вперед, до перемоги комунізму!».
1987 М. Горбачов у своїй доповіді вперше використав термін «адміністративно-командна система».
1993 Рішення про присвячення жінок у духовний сан англіканської церкви схвалено палатою лордів британського парламенту.
1999 Борис Акунін розкрив свій псевдонім. Під ним ховався перекладач, культуролог і заст. головного редактора «Іноземної Літератури» Григорій Чхартішвілі.
2 листопада народилися:
1843 Марк Матвійович Антокольський (Мордух Матусович)(1843-9.7.1907), скульптор («Іван Грозний», «Петро I», «Єрмак», «Нестор-літописець»).
1893 Олена Сергіївна Булгакова /урож. Нюр(е)нберг, по першому чоловіку - Нелова, по другому - Шиловська/(1893-18.7.1970), третя дружина письменника М.А.Булгакова. Вона стала головним прототипом Маргарити, зберегла архів письменника, добилася публікації його творів в СРСР.
1923 Анатолій Борисович Гребнев, кіносценарист («Дикий собака дінго», «Липневий дощ», «Карл Маркс. Молоді роки», «Прохіндіада», «Петербурзькі таємниці»).
1927 Степан Пилипович Голуб, український живописець.
1935 Володимир Родіонович Коломієць, український поет і перекладач.
1935 Михайло Спартакович Пляцковський (1935-26.1.1991), поет-пісняр («Морзянка», «Відвезу тебе в тундру», «Лада», «Малиновий дзвін», «Від посмішки стане всім світліше», « Не повторюється таке ніколи», «Крыша дома твоего»).
1965 Ірина Богушевська, поетеса, співачка і композитор, член союзу письменників РФ. Автор пісень «Рио-Ріта», «Шарманка-осінь.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом