Цілу низку порушень у медустановах столиці виявлено у ході перевірки дотримання вимог статті 49 Конституції, яка гарантує право громадян на безкоштовну меддопомогу, і норм закону «Про охорону» здоров'я прокуратурою Києва.

«Усього органи прокуратури Києва за результатами проведених перевірок порушили 5 кримінальних справ щодо медперсоналу, внесена низка документів реагування, які на даний момент знаходяться на стадії розгляду», - наголошується у повідомленні.

Так, прокуратура Голосіївського району порушила кримінальну справу щодо медпрацівника районної поліклініки, яка незаконно вимагала оплату за проведення медичних процедур. Її дії мають ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 184 Кримінального кодексу (порушення прав на безкоштовну меддопомогу). Карається штрафом до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, пише «Інтерфакс-Україна».

Аналогічні факти незаконного здирства грошей у пацієнтів виявлені прокуратурами Дарницького, Подільського, Солом’янського і Шевченківського районів. Порушені кримінальні справи.

Крім того, під час спільної з ДП «Укрметртестстандарт» перевірки встановлено, що майже в усіх медустановах Києва систематично застосовується устаткування, яке не пройшло атестацію, перевірка апаратів вимірювальної техніки не проводиться, контроль потужності медичних ультрафіолетових випромінювачів не здійснюється.

«Наприклад, у центральній поліклініці Оболонського району застосовуються засоби вимірювальної техніки без перевірки і державної метрологічної атестації, а саме комп'ютерний електроенцефалографічний комплекс, електрокардіограф, апарати для моніторингу артеріального тиску і ЕКГ», - наголошується у повідомленні.

Аналогічні порушення допускаються у Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги, Центральній районній поліклініці Голосіївського району, поліклініці N2 Дарницького району, дитячій поліклініці N2 і поліклініці N1 Деснянського району та в інших медустановах столиці.

Також виявлено, що в установах Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об'єднання використовується лікувально-оздоровчий комплекс «Соляна печера» (галокамера), який не пройшов державну реєстрацію і не внесений до Держреєстру медтехніки і виробів медпризначення. На виконання розпорядження прокуратури, вказані газокамери у дитячих санаторіях більше не використовуються.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

515