Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко надіслала Президентові України Віктору Ющенку лист з пропозицією накласти вето на прийнятий Верховною Радою України закон «Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати». Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Кабміну.
«Як відомо, основним принципом побудови бюджетної системи будь-якої держави є неупереджений, фінансово зважений розподіл національного продукту», - йдеться в листі.
«На жаль, ігноруючи економічні аксіоми, керуючись виключно передвиборним популізмом, нехтуючи здоровим глуздом, окремі політичні сили намагаються втягнути Україну в економічний хаос. Підтверджуючи своє прагнення до продовження проведення економічних реформ навіть в умовах світової фінансової кризи, прошу Вас застосувати право вето Президента України до відміченого Закону», - мовиться в листі.
Лист був направлений Президентові 22 жовтня.
Як раніше писав ForUm, 20 жовтня парламент прийняв у другому читанні і в цілому проект закону про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати в 2010 році.
Законом передбачається встановити прожитковий мінімум з розрахунку на 1 людину (з розрахунку на місяць) з 1 листопада 2009 року у розмірі 701 грн., з 1 січня 2010 року - 825 грн., з 1 квітня - 839 грн., з 1 липня - 843 грн., з 1 жовтня - 861 грн., з 1 грудня - 875 грн.
Крім того, розміри мінімальної заробітної плати з 1 листопада 2009 року встановлюються у розмірі 744 грн., із з 1 січня 2010 року - 869 грн., з 1 квітня - 884 грн., з 1 липня - 888 грн., з 1 жовтня - 907 грн., з 1 грудня - 922 грн.
Кабінету міністрів і Бюджетному комітету доручається під час розробки проектів державних бюджетів або внесення змін до держбюджету враховувати основні показники, встановлені цим законом.
25 жовтня Міжнародний валютний фонд заявив, что очікує консолідованої підтримки пакета антикризових заходів від Президента, уряду і Національного банку України.
«Місія чекає, поки підтримка узгодженого пакету заходів економічної політики буде виражена з боку чотирьох високопосадовців, які поставили підписи під програмою, - Президента, прем'єр-міністра, міністра фінансів і глави Нацбанку - включно з наданням завірень щодо застосування права вето до прийнятого на цьому тижні Верховною Радою закону про зростання зарплат і пенсій», - мовиться в заяві.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом