Існує два сценарії виходу України із кризи – нарощування об'ємів виробництва у традиційних індустріальних сферах, або ж структурні зміни в економіці при державному фінансуванні та під державним контролем, заявив перший заступник голови комітету ВР з нацбезпеки Сергій Гриневецький.

«У наявності два сценарії. Перший припускає, що післякризовий розвиток здійснюватиметься шляхом нарощування об'ємів виробництва у традиційних локомотивах вітчизняної економіки — металургії і хімічній промисловості», — констатує депутат.

На його думку, шанси на успіх у такого підходу є вкрай невисокими, оскільки реалізовуватися він буде на технологічно відсталій базі, а добробут громадян залежатиме від ринкової кон'юнктури на обмежений асортимент продуктів промвиробництва, повідомляє «Дзеркало тижня».

«Зростання промислового виробництва, валютних надходжень і, зрештою, добробут мільйонів громадян залежатиме від кон'юнктури світових ринків. Такий сценарій припускає кількісне, а не якісне зростання», — констатує Гриневецький.

Як єдину альтернативу він пропонує провести в економіці контрольовані структурні зміни, що фінансуються державою.

«Україна ще має шанс реалізувати другий сценарій посткризового розвитку. Визнавши, що зараз ми є країною третього світу, належить вжити зусиль для того, щоб вирватися з цього стану і сконцентрувати всі сили на реалізації ключових завдань, активно використовуючи політику дирижизму», — впевнений депутат.

При цьому Гриневецький пропонує здійснити модернізацію економіки шляхом реалізації комплексу національних проектів із захищеним режимом фінансування.

«Необхідні пріоритетні національні проекти з особливим режимом фінансування, розраховані не на рік, а максимум на п'ять років. Такого роду національні проекти повинні носити структурний характер і бути направлені на збереження і посилення конкурентоспроможності країни на світовому ринку за рахунок розвитку наукоємних технологій та інноваційної сфери. Роль організатора, координатора і головного інвестора зобов'язана взяти на себе держава», — заявив депутат.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

824