Заклик проводити щорічний тиждень роззброєння, який має починатися 24 жовтня, у день створення Організації Об'єднаних Націй, був сформульований у Завершальному документі спеціальної сесії з роззброєння Генеральної Асамблеї ООН у 1978 році. Таким чином Організація спонукала держави світу акцентувати увагу на небезпеці гонки озброєнь, пропагувати необхідність її припинення і посилити усвідомлення громадськістю невідкладності роззброєння.
Після розпаду СРСР і проголошення у 1991 році незалежності Україна успадкувала одне із найпотужніших військових угрупувань у Європі, оснащене ядерною зброєю і відносно сучасними зразками звичайних озброєнь і військової техніки, повідомляє «ЛІГА».
Проте в основу процесу створення Україною власних Збройних Сил були закладені політичні рішення керівництва країни щодо без'ядерного і позаблокового статусу, а також ратифікований Договір «Про звичайні збройні сили в Європі».
Згідно з ратифікованою Угодою, Україна погодилася з такими обмеженнями для своїх Збройних Сил: особовий склад - 450 тис. чоловік, танки - 4080 (у т.ч. 3130 - у так званих регулярних армійських частинах), бойові броньовані машини - 5050 (4350), артилерійські знаряддя (калібру більше 100 мм) - 4040 (3240), ударних вертольотів - 330, бойових літаків - 1080.
На 1 червня 1996 року на території України не залишилось жодного ядерного боєзаряду чи боєприпасів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом