Сьогодні в Києві, в Міністерстві закордонних справ у рамках святкування 60-ої річниці ООН і 175-річчя Київського національного університету ім. Т. Шевченка, відбулася перша в Україні київська міжнародна «дитяча» модель Ради безпеки ООН. Про це повідомляє кореспондент ForUm'у.
Захід відбувся за ініціативою студентського парламенту Київського національного університету ім. Т. Шевченка за сприяння Всеукраїнського благодійного фонду «Майбутня Україна», Міжнародного Фонду «Єдиний світ», Всеукраїнської громадської організації "Асоціація безпеки дорожнього руху" і ЗАТ «Український страховий дім».
Учасниками конференції стали понад п'ятдесять активних студентів, що взяли на себе роль представників країн-членів ООН. Головною темою обговорення юні міжнародники позначили такі актуальні на сьогоднішній день проблеми як боротьба з піратством і збереження територіальної цілісності держав.
Перед початком обговорення учасників привітав заступник міністра закордонних справ України Олександр Горін, який у своєму виступі побажав «новому поколінню» успіху в досягненні поставлених цілей.
«Насамперед, я хочу привітати вас з тим, що ви обрали для себе нелегкий шлях, який переслідуватиме вас усе життя. І хочу сказати, що той рівень роботи ООН, який ви зараз моделюєте, зовсім не те, з чого ви почнете свою діяльність у міжнародних організаціях. Але я хочу побажати, щоб ваша мрія сидіти за столом Ради Безпеки ООН збулася», - зокрема, сказав він.
Також майбутнім фахівцям-міжнародникам побажала успіху директор Представництва ООН в Україні Рікарда Рігер.
«Сьогоднішня конференція проходить напередодні дня ООН, який завтра відзначатиметься у всьому світі. І ми вітаємо ваш інтерес до нашої організації, і вашу позицію і готовність до обговорення актуальних питань, які стоять сьогодні перед світовою спільнотою», - підкреслила вона.
Один з учасників обговорення, «представник» республіки Туреччина, студент другого курсу Інституту міжнародних відносин при Національному університеті ім. Т.Г.Шевченка Антон Кучухідзе признався в інтерв'ю ForUm'y, що для нього головним у сьогоднішньому заході є підсумок.
«Важливо, щоб після обговорення, країни прийшли до компромісу у вирішенні проблеми піратства, яка сьогодні дійсно є актуальною, оскільки з кожним днем усе більше країн страждають від несанкціонованих і контрабандистських нападів піратів», - пояснив він.
У свою чергу, президент ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін зазначив, що сьогоднішній захід «ще раз нагадав про те, що майбутнє України за ініціативною і талановитою молоддю».
«ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» не випадково вирішила підтримати студентський парламент КНУ ім. Т. Шевченка в проведенні моделі ради безпеки ООН. Ми тісно співпрацюємо з ООН, зокрема, з Комітетом з внутрішнього транспорту ЄЕК ООН, беремо участь у засіданнях його робочої групи по безпеці дорожнього руху, які двічі на рік проходять у будинку ООН у Женеві, і добре знайомі із специфікою роботи ООН. Крім цього в своїй роботі в Україні одним зі своїх пріоритетів бачимо саме роботу з молоддю. Адже від здатності молоді бути активною творчою силою в значній мірі залежить процес становлення держави», - сказав він і додав: «Відомі так само факти з досвіду роботи моделі ООН, коли «доросла» організація ухвалювала ті ж рішення, що були вироблені «дитячою» ООН. Сподіватимемося, що результати сьогоднішньої роботи молодих дипломатів можуть стати частиною української політики».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом