З початку року до міліції Київщини зі своїми заявами, скаргами та пропозиціями звернулися майже 37 тисяч громадян. Це на 18% більше, аніж торік. Об этом ForUm’у сообщили ВЗГ ГУМВС України в Київській області.

Жодне звернення не залишилося без уваги: більше 22 тисяч заявників повністю задоволені наданими в місячний термін відповідями. Що ж стосується решти, на жаль, вирішення багатьох питань з цивільно-правових відносин не входить до компетенції органів внутрішніх справ. У випадках, коли громадяни звертаються, так би мовити, не за адресою, співробітники міліції завжди направляють їх до необхідних інстанцій.

Про те, що населення стало більше довіряти правоохоронцям свідчить регулярне відвідування людьми виїзних прийомів керівництва главку в населених пунктах Київської області, що відбувається безпосередньо за місцем проживання громадян. Таких прийомів з початку року було проведено 45. Про ці заходи, зазвичай, напередодні повідомляється через місцеві газети та телерадіокомпанії. Слід зазначити, що також збільшилась кількість громадян, які, дізнавшись години прийому керівництва в місцевому відділі міліції, самі приходять до підрозділів чи Головного управління з проханням вирішити наболілу проблему.

У своїх зверненнях заявники порушують різні питання, зокрема, захисту громадян та їх помешкання, неналежного розслідування кримінальних справ, соціально-побутові тощо. З початку року на 65 % зросла кількість звернень і запитів народних депутатів України, які здебільшого стосувалися злочинів, що вчинені або готуються.

Тішить і те, що кількість повторних звернень, які надходили на адресу органів та підрозділів міліцейського главку Київщини зменшилася на 20%. Кількість незадоволених бездіяльністю працівників міліції скоротилася на 12%. Проте на 88% (!) збільшилася кількість скарг. В першу чергу, це обумовлено зростанням числа оскаржених громадянами протоколів, складених працівниками ДАІ за порушення правил дорожнього руху.

За словами заступника начальника Головного управління МВС України в Київській області Пилипа Голубенка, звернення громадянина спочатку фіксується, а потім підлягає детальному розгляду. Кожен працівник міліції особисто відповідає за реєстрацію та належне реагування на заяви. В іншому випадку, на правоохоронців чекають дисциплінарні стягнення і, навіть, звільнення з органів, як це і сталося з начальником одного з райвідділів міліції Київщини. Керівник втратив посаду через свою службову недбалість та безвідповідальність у спілкуванні з людьми. З початку цього року правоохоронцями було допущено 43 випадки порушення термінів при розгляді звернень громадян, що на третину менше, аніж минулого року. За ці порушення до дисциплінарної відповідальності притягнуто 22 працівника.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

408