Президент Центру соціальних досліджень «Софія», політолог Андрій Єрмолаєв вважає візит Президента України Віктора Ющенка до США «активним», хоча упевнений, що всі пропозиції Глави української держави були «не оригінальні». Про це він заявив в інтерв'ю кореспондентові ForUm'у.

«Віктор Ющенко під час цього візиту був активний і навіть креативний. Ціла низка його пропозицій, пов'язаних з глобальною кризою, з новими підходами до мировлаштування були, дійсно, цікаві. Інша справа, що вони не були оригінальні, тому що питання про глобальне регулювання і програми, пов'язані з екологічною катастрофою, і питання, пов'язані з формуванням механізмів по запобіганню погрозам тероризму звучать сьогодні і від інших політичних лідерів», - зокрема, зазначив експерт і додав: «Важливе інше, що український Президент готувався до цієї сесії і побував там не для «галочки».

На його думку, в цьому також «є і зворотна сторона», що свідчить про те, що зараз Ющенко «проходить якусь певну еволюцію».

«Якщо ще три-чотири роки тому він був ярим супротивником і критиком підходів, пов'язаних з можливостями наднаціонального управління, то в нинішніх дискусіях, на тлі інших ініціатив, Віктор Ющенко де-факто визнає можливість обмеження суверенітету, формування наднаціональних структур і документів з імперативними положеннями», - розповів Єрмолаєв.

Крім того, експерт вважає, що на сьогоднішній день США більше не ділить українських політиків на «на хороших і поганих» і вважає, що головним партнером України повинна бути Росія.

За його словами, зараз у діях і заявах американського керівництва виразно простежується бажання Сполучених Штатів зайняти відносно української держави більш зважену позицію.

«Поїздка Байдена до України продемонструвала, що американський істеблішмент готовий вести діалог з усіма ведучими політичними силами і не ділить уже українських політиків на хороших і поганих або на чорних і білих», - зокрема, розповів Єрмолаєв.

Він переконаний, що «існує виклик, на який Сполучені Штати не були готові відповідати».

«Цей виклик пов'язаний з геоекономічною відповідальністю за ситуацію в Україні – в регіоні. Україна виявилася однією з найслабкіших ланок у глобальній кризі і Захід, що переживає свої проблеми, не був готовий до інтенсивного діалогу про новий інвестиційний виток з Україною. Тому, на мій погляд, США зараз вигідно, щоб головним партнером України виявилася Росія», - підсумував він.

Повну версію інтерв'ю читайте ТУТ

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

392