Міжнародний День туризму. Встановлений Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році з метою пропаганди туризму, освітлення її внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.
Бельгія Свято Франкомовного культурного співтовариства.
Цей день в історії України: В 1893 році в Джерсі-Сіті почав видаватися перший український друкарський орган – газета «Свобода». В
1912 року в Києві відкрито стадіон «Спортивне поле» на 3 тисячі чоловік. В 1946 ЦК КП(б)У виступив з критикою українського сатиричного журналу «Перець». А ще цього дня в 1977 році перший струм дала Чорнобильська АЕС - перша атомна електростанція України.
За православним календарем: Свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього встановлено на честь появи культового знака християнства - Хреста.
Гоніння на християн припинилися тільки на початку IV століття, за Римського імператора Костянтина Великого. Напередодні рішучої битви, він і все його військо побачили на небі знамення хреста, що склалося зі світла, з написом: «цим перемагай». Наступної ночі імператору з'явився сам Ісус Христос з Хрестом у руці і сказав, що цим знаменням він переможе ворога, і звелів влаштувати військовий прапор із зображенням святого Хреста.
Костянтин виконав веління Боже і переміг ворога. Він прийняв християн під своє заступництво і оголосив віру Христову державною релігією Римської імперії. Він відмінив страту через розп'яття і видав закони на користь Церкви Христової.
Імператор Костянтин Великий, бажаючи відшукати хрест, на якому був розіпнутий Ісус, відправив матір свою, царицю Олену, до Єрусалиму на пошуки. На горі Голгофі було знайдено три хрести. Щоб дізнатися, на якому з низ був розіпнутий Спаситель, по черзі поклали хрести на небіжчика. Коли був покладений Хрест Господній, мрець ожив. Християни, що зібралися, просили підняти, воздвигнути Хрест, щоб всі могли, хоч здалеку, бачити його.
В пам'ять отримання Хреста Господнього і Його воздвиження Свята Православна Церква встановила свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Свято відноситься до числа великих і святкується 14 вересня (27 н. ст.). В це день повинен бути пост, щоб поглибити благоговійний спогад хресних страждань Спасителя.
За народним календарем: «Воздвиження - осінь назустріч зимі суне».
Цього дня здійснювався дуже стародавній обряд - хрестовий. Знак хреста з доісторичних часів був символом сонця. Вважалося, що на Воздвиження він випромінює охоронну силу. Селяни вирізували хрести з дерева, складали навхрест гілки горобини, малювали хрести в місцях, які хотіли уберегти від нечистої сили: в засіках, хлівах.
Православні: Іван.
Католицькі: Вінцент, Даміант, Косма.
Цього дня:
1130 Південна Італія і Сицилія об'єдналися в єдине Сицилійське королівство.
1540 Папа римський Павло III затвердив статут створеного шістьма роками раніше Ігнатієм Лойолой ордена єзуїтів - Товариства Ісуса.
1672 Королівська Африканська компанія (Англія) отримала монопольне право на торгівлю рабами з Африки.
1781 У складі Росії утворені Київське, Чернігівське, Новгород-Сіверське наміснитцтва.
1791 Євреям у Франції надано французьке громадянство.
1821 Проголошена незалежність Мексики.
1937 В містечку Альбіон (штат Нью-Йорк) відкрилася перша школа з навчання Санта Клаусів.
1940 В Берліні підписано Потрійний пакт трьох держав - Німеччини, Італії, Японії.
1990 СРСР вступив в Інтерпол. Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) була організована
1991 Учасники XXII надзвичайного з'їзду ВЛКСМ вирішували одне-єдине питання - «Про долю ВЛКСМ» - і ухвалили рішення зробити підсумок щодо існування організації.
2002 Влада США визнала, що головному підозрюваному у справі про 11 вересня Закаріасу Муссауї помилково була видана тека з секретними документами. Як повідомляє Бі-Бі-сі, документи були доставлені йому прямо в камеру вирджинської в'язниці разом з матеріалам справи.
27 вересня народилися:
1803 Проспер Меріме, французький письменник («Таманго», «Кармен», «Жакерія»).
1840 Томас Наст (1840-7.12.1902), один з перших американських політичних карикатуристів. Автор емблем республіканської і демократичної партій (слон і осел), а також костюма Санта Клауса.
1897 Павло VI (1897), папа римський (1963-78).
1910 Сергій Лук’янов, актор («Справа Румянцева», «Кубанські козаки», «Донецькі шахтарі»).
1922 Артур Хіллер Пенн, американський кінорежисер, сценарист, продюсер. Його фільми «Якийсь Міккі», «Гонитва», «Бонні і Клайд» і «Ресторан Аліси» досліджували образ романтичного бунтаря, нонконформіста, який вступив на суспільну арену в 60-і роки. Ці роботи показали, що режисерська індивідуальність Пенна надзвичайно багатоманітна («Мішень», «Маленька велика людина»).
1926 Лаймонас Норейка, литовський актор («Мертвий сезон», «Ніхто не хотів помирати», «20 грудня», «Візит до Мінотавра).
1955 Олександр Галібін, актор («Трактир на П’ятницькій», «Батальйони просять вогню», «Джек Восьмеркін – американець»).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом