Сьогодні Корея відзначає День подяки. Південна Осетія День Незалежності невизнаної республіки (1990). Японія День повітря. Загальнонаціональні «свята стихій» - День моря (Umi-no-hi) і День повітря (Sora-no-hi) відзначаються і як професійні свята моряків і льотчиків.
Цей день в історії України: В 1648 Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пілявцамі. В 1919 році Нестор Махно уклав угоду з петлюрівцями про спільну боротьбу проти Денікіна. А в 1921 році цього ж дня Росія зажадала від Румунії видачу Махна як військового злочинця.
Битва під Пілявцамі — на кордоні між Поділлям і Волинню — 20 вересня ( за іншими джерелами 23) 1648 року була своєрідним апофеозом всенародного повстання, класичним зразком того, як перемагає не тільки потужність зброї, але і сила ідеї. Супротивники билися майже на рівних: близько 100 тисяч воїнів і 100 гармат мали поляки, Хмельницький — майже 118 тисяч, у тому числі 40 тисяч слабо озброєних селян, які, зрозуміла справа, не сприяли боєздатності повстанців. Точно так, як і полякам заважав гігантський обоз — 100 тисяч возів з винами, запасами, вишуканим посудом і розкішним одягом шляхти: панство їхало не на війну, а на розвагу, турнір з наперед відомим фіналом — чи ж бо може протистояти навченій армії чернь, голота?!
Виявилося, може. Блискучий військовий стратег Богдан Хмельницький скористався в цьому бою стратегією розтрощення, що рідко зустрічалася тоді. За І.Кріпякевичем, суть її полягала в тому, що полководець «велику масу війська кидав у центр ворога, татарська кіннота своїми наскоками викликала дезорієнтацію, а козацьке військо тісним перстенем оточувало шляхетські полиці і рушничним боєм їх перемагало». Польські воєначальники — князь Заславський, відомий своєю вченістю Остророг і молодий за віком Конецполський, яких насмішкувато прозвали в народі «перина, латина і дитина», першими кинулися навтіки, а за ними — все військо. 80 гармат і десятки тисяч возів — здобич у декілька десятків мільйонів злотих — забрали козаки.
Православні: Іван, Лука, Макар, Серапіон.
Католицькі: Філіппіна, Євстафій, Франциск.
Цього дня:
622 Переселення (хиджра) Мухаммеда і його прихильників з Мекки до Медіни.
1258 Освячено кафедральний собор у Солсбері - один з найстаріших і найкрасивіших в Англії. Він будувався 38 років. Пізніше був споруджений церковний шпиль заввишки 123 м - найвищий в країні. Щороку його відвідують понад 600 тисяч туристів з усього світу.
1378 Одночасно вибрано двох пап римських (Урбан VI і Клемент VII) – в католицькій церкві почалася Велика Смута (Схизма), що тривала майже 40 років.
1519 Почалося перше кругосвітнє плавання під керівництвом Ф. Магеллана.
1775 Катерина II призначила грецького ченця Євгенія Вульгаріса архієпископом нових земель Новоросії.
1792 У Франції дозволені розлучення.
1802 В Росії замість застарілих колегій встановлені перші міністерства. На перших порах їх було утворено вісім: військове, морське, закордонних справ, внутрішніх справ, юстиції, фінансів, комерції і народної освіти.
1870 Завершено об'єднання Італії. Італійські війська зайняли Папську область і увійшли до Рима, який був проголошений столицею королівства. Папа Пій IX відмовився вести переговори з новою владою, віддалився в свій палац у Ватикані і оголосив себе і своїх наступників на папському престолі «ватиканськими полоненими». Таке положення зберігалося до 1929 року.
1918 В італійського священика Піо на руках і ногах з'явилися стигмати (рани), які періодично з'являлися до самої його смерті в 1968 р.
1919 Газета «Правда» висунула гасло «Пролетарій, на коня!». Згодом гасло трансформувалося в тост, яким завершують посиденьки.
1946 Відкриття Каннського кінофестивалю.
1992 На референдумі більшість громадян Франції висловилася за вступ країни до Європейського Союзу.
20 вересня народилися:
1778 Фаддей Фаддєєвич Беллінсгаузен (1778-25.1.1852), мореплавець, учасник першого російського кругосвітнього плавання (1803-06), керівник 1-ї антарктичної експедиції на шлюпах «Восток» і «Мирний», під час якої був відкритий Білий континент (1820).
1884 Максвел Перкінс (1884-17.6.1947), американський редактор, що відкрив світу нову американську літературу. До його рук потрапили перші рукописи Френсіса Скотта Фіцжеральда, Ернеста Хемінгуея, Томаса Вульфа. Завдяки дару передбачення і наполегливості Перкінса, всі вони побачили світ, а їх автори стали знамениті.
1934 Софія Лорен /Шиколоне/, італійська кіноактриса.
1940 Давид Тухманов, композитор, автор пісень («День Перемоги», «По хвилі моєї пам'яті»).
1963 Андрій Державін, естрадний співак, що став клавішником групи «Машина часу» («Не плач Аліса», «Чуже весілля»).
1967 Костянтин Шумайлов, музикант.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом