Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович вважає неправовим рішення Конституційного Суду про визнання неконституційним закону про слідчі комісії.

Лавринович нагадав, що парламент затвердив 2 закони, які регламентують проведення процедури імпічменту Президента: про внесення змін до закону про Конституційний Суд і про комісії Ради.

«Ось щодо двох цих законів ухвалене однакове рішення, яке є дуже далеким від правового, оскільки Конституційний Суд у даному разі виконував роль окружного адміністративного суду. Тому що, я думаю, не тільки ви, але і судді... знають, що закони в Україні затверджують народні депутати, а не співробітники Секретаріату Верховної Ради, які ставлять номер і дату», - сказав він.

Лавринович підкреслив, що у компетенцію КС входить розгляд співвідношення норм закону до норм Конституції, повідомляють «Українські новини».

«Конституційний Суд створений як суд права, суд правових норм, а тут він працював виключно як адміністративний суд і розглядав дії посадових осіб Секретаріату Верховної Ради, державних службовців, які не мають ніякого відношення до законодавства», - зазначив перший віце-спікер.

Він допустив причетність Президента Віктора Ющенка до ухвалення КС такого рішення згідно із законом.

«Це, очевидно, у Віктора Андрійовича дуже великий страх, тому що він звернув увагу і знайшов можливості, яким чином забезпечити затвердження подібних двох рішень у Конституційному Суді. Не додає це ні авторитету, ні честі суддям Конституційного Суду», - підкреслив Лавринович.

Також він допустив повторне внесення на розгляд парламенту законопроекту про комісії Ради і виключив повторення аналогічного рішення КС щодо конституційності положень нової редакції закону про вибори Президента.

Окрім цього, перший віце-спікер розкритикував практику КС посилатися в ухваленні рішень з конституційності законів на дати і номери нормативних актів.

Як повідомляв ForUm, КС визнав закон про комісії Ради неконституційним у зв'язку з тим, що була порушена процедура його оприлюднення - закон був опублікований з датою від 15 січня (дата його першого ухвалення), а не з датою його повторного ухвалення (3 березня) і без підпису голови Ради Володимира Литвина.

Цей закон набув чинності 21 березня, він регламентує діяльність спеціальної слідчої комісії Ради, яка, згідно зі статтею 111 Конституції, проводить розслідування обставин скоєння Президентом державної зради або іншого злочину в рамках процедури імпічменту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

379