Регламентний комітет Верховної Ради провів спеціальне засідання, присвячене проблемі депутатів-сумісників.

У числі сумісників бютівець Костянтин Жеваго, його соратник по фракції заступник міністра транспорту Борис Шиянов, члени Блоку Литвина Вадим Грівковський і Василь Шпак. До сумісників нещодавно також приєднався представник фракції «НУ-НС» Геннадій Москаль. До списку «штрафників» він потрапив 19 серпня, одразу після того, як був призначений главою ГУ МВС Криму.

З п'яти депутатів, чиї справи розглянув парламентський комітет, рішення було ухвалено лише стосовно Москаля. Як повідомив глава регламентного комітету регіонал Олександр Єфремов, він клопотатиме перед керівництвом парламенту з проханням подати до суду на депутата за сумісництво. «Ми звернемося до спікера і попросимо його звільнити Москаля через суд», — заявив Єфремов. Відносно інших порушників, за словами Єфремова, рішення відкладено. Заминка відбулася «на прохання самих депутатів-сумісників».

Депутати-сумісники неохоче коментують своє небажання складати повноваження депутатів. Грівковський, який п'ять місяців тому написав заяву про відмову від мандата, але потім з невідомих причин відкликав його, у укотре відмовився коментувати це питання. Наприкінці минулого тижня своє небажання спілкуватися з журналістом по телефону він пояснив раптовою хворобою, - пише «Справа».

У свою чергу Шиянов запевнив, що написав заяву про звільнення з посади заступника міністра транспорту. «Ви ж розумієте, що є питання, які вирішую не я. Думаю, мій лідер Юлія Тимошенко вирішить це питання», — розповів про свої надії Шиянов.

Депутат Шпак заявляє, що працює на громадських засадах, тобто претензій до нього не повинно бути.

Що ж до Жеваго, то він звернувся в регламентний комітет з проханням відкласти розгляд його питання про сумісництво. «Ми повернемося до цього на наступному засіданні комітету, коли нам будуть представлені всі необхідні документи», — зазначив Єфремов.

Нагадаємо, 29 січня 2008 року Конституційний суд України виніс постанову, згідно якій «народні депутати України... здійснюють свої повноваження на постійній основі.» Однією з підстав дострокового припинення повноважень є недотримання вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

399