Україні слід обережно ставитися до тенденції одержавлення економіки, посилення державно-регулюючої функції, яка намітилася зараз на Заході, - вважає доктор економічних наук, екс-голова Ради НБУ, зараз — головний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин Анатолій Гальчинський.

На його думку, при існуючій на Заході фундаментальності ринку обмеження або навіть демонтаж якихось його окремих частин може виявитися тимчасовим, суто оперативним заходом і бути виправданим.

«У нас же не надмірність, а недостатність ринку. Особлива уразливість української економіки пояснюється значною мірою незавершеністю ринкових реформ», — пояснив Гальчинський в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».

Учений підкреслив, що ринкові реформи в Україні фактично зупинилися на початку 2000 року. «Жоден з урядів періоду 2000-2004 років не був урядом економічних реформ. Економічний підйом у той час відбувався на іншій основі. Період після 2004-го виявився ще драматичнішим: існує безліч прикладів, що підтверджують фактичний демонтаж ринкових відносин», — зазначив експерт.

Гальчинський переконаний, що в умовах, коли в країні ще не створений надійний фундамент ринку і економіка страждає від його недостатності, будь-яке звуження ринкових механізмів є надзвичайно небезпечним.

На думку експерта, локомотивом виходу з кризи може бути не державний сектор, який так і не зумів довести свою дієздатність в економіці, а «розкріпачення» на справі приватних підприємств.

«Найвагомішим внеском у подолання кризи повинне стати забезпечення реальної макроекономічної стабілізації. Так діяли ми в попередні роки — в період більш жорстокої економічної кризи, (у 1994 році, — ред.), і саме така політика, як усі це добре знають, виявилася тоді досить результативною», — підкреслив Гальчинський.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

501