Міжнародний валютний фонд (МВФ) не прогнозує погіршення економічної ситуації в Україні у 2009 році, - повідомив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.

«У світовій економіці дно кризи вже досягнуто... Що стосується України, ми не прогнозуємо погіршення ситуації. Я сам в Україні нещодавно, можливо, ще не повністю ознайомився з усіма тенденціями і тому не розумію розмов про нову хвилю кризи. Звичайно, ми не чекаємо економічного буму і швидкого відновлення. Але я не бачу ніяких причин говорити про другу хвилю кризи», - сказав він.

При цьому Альєр зазначив, що в 2010 році Фонд прогнозує зростання економіки України на рівні 3%, що, в сукупності з новими джерелами надходжень, поліпшить бюджетну ситуацію.

«Після підвищення цін на газ зменшиться підтримка «Нафтогазу України». А підвищення акцизів, про яке ми вже говорили, дасть великі результати не в поточному, а наступного року. Крім того, очікується збільшення збору податків... У міру стабілізації ситуації в банківській системі фінансування економіки відновиться - і компанії зможуть не тільки виконувати поточні податкові зобов'язання, але і виплачувати податкові борги за минулі періоди», - зазначив постійний представник МВФ в Україні.

При цьому він підкреслив, що проект держбюджету-2010 повинен грунтуватися на реалістичних економічних прогнозах. «Ми вважаємо, що планований урядом на 2010 рік дефіцит у розмірі 4% ВВП - виправданий. Враховуючи приватизацію, Кабінет міністрів зможе підтримати рівень соціальних виплат... Дуже важливо захистити соціальні статті бюджету, крім того, треба зарезервувати ресурси для інвестування в інфраструктуру», - додав він.

За його словами, в МВФ вважають, що зараз не час міняти Бюджетний кодекс: держбюджет-2010 повинен розроблятися на тих же принципах, що і попередні бюджети.

«Фіскальна децентралізація, яка може виникнути в результаті зміни бюджетного кодексу, - це інструмент, який необхідно використовувати дуже продумано, щоб не порушити макроекономічну стабільність... Уряд знаходиться в дуже складній ситуації, і не можна допустити, щоб прибуткова частина була передана на місця, а при центральній владі залишилися одні зобов'язання», - пояснив він.

Також, на думку Альєра, чинники, які дозволили стабілізувати курс гривні, починаючи з квітня, продовжують працювати: МВФ чекає, що в найближчому майбутньому ця тенденція не зміниться.

Крім того, постійний представник МВФ в Україні відмітив досягнуті українськими властями успіхи в питанні підтримки банківського сектора: Нацбанк провів діагностичні дослідження банків і визначив для груп найбільших і великих фінустанов додаткову капіталізацію, необхідну для доведення їх статутного капіталу до необхідного рівня. При цьому, за його даними, власники банків пообіцяли підвищити капіталізацію банків - і 75% цих установ уже виконали це зобов'язання.

При цьому, за його словами, незабаром буде оголошено детальну стратегію роботи з середніми і невеликими банками.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна», «Комерсант-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

647