Сьогодні в Західному Самоа День праці. В Іспанії Святий Каетан - покровитель породіль. В Канаді Громадянське свято. В Кирібаті День молоді. В Кіт д’Івуар День республіки (День незалежності). З серпня 1960 незалежна держава.А ще цього дня в 1968 році в Лондоні натовп демонстрантів, які протестували проти пригнічення українських поетів і письменників, закинув камінням посольство СРСР.

Цього дня в 1876 році народилася Мата Харі (сценічний псевдонім Маргарети Гертруди Зелле) (1876-1917). Голландський виконавець екзотичних (нібито малайських і індійських) танців. Виступала головним чином у Парижі, де була показною фігурою так званого «напівсвітла». Жінка-легенда, королева шпигунства, втілена таємниця. Коханка принців і прем'єр-міністрів, що вивідувала надсекрети світових держав. Як свідчить легенда, Мата Харі була навряд чи не «агентом 001». Під час Першої світової війни, використовуючи свої зв'язки з високопоставленими військовими чинами і урядовими службовцями обох воюючих сторін, передавала союзникам секретні відомості від німців, але була звинувачена (можливо, несправедливо) в тому, що вона була подвійним агентом. Процес почався 24 липня 1917г., і вже наступного дня суд присяжних засудив Маргарет Гєєртруйду Зелле до смертної страти. Почувши вирок, Мата Харі закричала: «Це неможливо! Це неможливо!» Клюне, її адвокат, падає перед президентом Пуанкаре на коліна і безуспішно благає главу держави помилувати його підзахисну. Але вирок привели у виконання.

Серед істориків немає єдиної думки про те, була її діяльність як подвійного агента слідством її етичної слабкості і цинізму чи, навпаки, верхом акторського дарування, розуму і здатності використовувати людей і ситуацію для своєї мети.

Православні: Ганна, Макар, Марк, Олімпіада.
Католицькі: Доротея, Каетан, Сикст.

Цього дня:

1560 Цар Іван Грозний велів у спішному порядку будувати в Москві палаци його найближчим родичам (дітям і брату).

1840 В Англії заборонено використовувати дітей як сажотрусів.

1851 (25 липня за ст. ст.) В м. Кульджі (Китай) підписано угоду про нормалізацію російсько-китайської торгівлі на середньоазіатському кордоні. Угода передбачала порядок торгівлі, охорону караванів, покарання за грабіж і т.д. Російським купцям були відведені місця для устрою торгових факторій. Кульджинська угода сприяла розвитку регулярної торгівлі і зміцненню дружби між двома країнами.

1858 Англійська королева Вікторія вибрала Оттаву столицею Канади.

1888 Знайдено перша жертва, яка приписувалася Джеку Потрошителю. Старший внук королеви Вікторії принц Кларенс був основним підозрюваним, але сьогодні звинувачення на його адресу вважаються необгрунтованими.

1912 Росія і Японія розмежували сфери свого впливу в Монголії і Манчжурії.

1918 Україна і Область Війська Донського підписали угоду про кордон.

1927 Принц Уельський і віце-президент США відкрили Міст Миру між Форт-Ейром (Онтаріо, Канада) і Баффало.

1932 В СРСР за крадіжку державної і колективної власності в великих розмірах введено смертну страту - «закон про три колоски».

1947 Бальзовий пліт «Кон-Тікі» з норвезьким дослідником Туром Хейердалом і п'ятьма його супутниками, перетнув Тихий океан. Мандрівники, які відправилися з перуанського містечка Кальяо, пропливли по волі хвиль близько 8000 км і пристали до одного з полінезійських островів, довівши можливість заселення Полінезії з американського континенту.

1960 Фідель Кастро оголосив про націоналізацію всіх американських підприємств на Кубі.

1983 Прийнято постанову ЦК КПРС і СМ СРСР «Про зміцнення соціалістичної трудової дисципліни», що передбачає покарання за випуск браку, прогули і спізнення на роботу, пияцтво на робочому місці. Найхарактернішим прикладом її втілення в життя, що стало прикметою андроповського часу, були масові облави на відвідувачів магазинів, кінотеатрів у денний час.

1990 Внаслідок агресії Іраку проти Кувейту, ООН ввела економічні санкції проти Іраку, які діють до цього дня.

7 серпня народилися:

1560 Елізабет Баторі, угорська графиня, яка, згідно з легендою, примусила вбити 600 дівчаток, щоб купатися в їх крові з метою омолоджування.

1876 Мата Харі /Гертруда Маргарита Целле/(1876-15.10.1917), найвідоміша жінка-шпигун.

1880 Володимир Винниченко, український письменник, політик, глава української Директорії («Хочу!», «Записки кирпатого Мефістофеля», «Слово за тобою, Сталіне»).

1901 Юлія Іполитівна Солнцева (1901-28.10.1989), актриса і режисер, дружина кінорежисера О. П. Довженка («Повість полум'яних літ», «Зачарована Десна»).

1955 Володимир Георгійович Сорокін, письменник («Черга», «Роман», «Голубе сало», «Бенкет», сценарій фільму «Москва»), що став нині всесвітньо відомим не завдяки своїм талантам, а судовому переслідуванню.

1958 Дмитро Золотушин, кінорежисер, актор («Зона Любе», «Юність Петра»).

1960 Девід Духовни, американський актор («Секретні матеріали»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1736